Саме ця діяльність порушує нацбезпеку. Про це повідомила міністерка закордонних справ Косово Доніка Гервалла.

До теми Загрожують нацбезпеці: президентка Косово доручила видворити російських дипломатів

У Косово оголосили персоною нон ґрата співробітника місії ООН від Росії

На вимогу прем'єра Республіки Косово Альбіна Курті сьогодні (мовиться про 31 грудня – 24 канал) я винесла оголосити персоною нон ґрата представника Росії в МООНК (місія ООН в Косово – 24 канал) через його шкідливу діяльність, якою порушується національна безпека країни,
– заявила Гервала.

Вона також пояснила, що рішення вже повідомили силовикам. Там також пояснили, що країна й надалі співпрацюватиме з міжнародними союзниками. Зокрема мовиться про США, Європу і НАТО. Все для того, щоб запобігти будь-яким спробам Росії дестабілізувати ситуацію в Косово.

У Москві заявили про провокацію

За даними російського "Интерфаксу", в посольстві Росії в Белграді, що у Сербії, заявили – розцінюють це рішення як чергову антиросійську та антиоонівську провокацію, вжиту, нібито, "щоб вислужитися перед західними менторами".

Москва розцінює рішення косовської влади про висилку російського співробітника місії ООН у Косово (МООНК) як провокацію проти Росії та ООН, яка не має правових наслідків,
– мовиться у повідомленні.

У посольстві додали, що закликають адміністрацію ООН Косово "повною мірою убезпечити російських співробітників".

Коротко про видворення дипломатів Росії з Косово

  • 22 жовтня 2021 року президентка Косова Вйоса Османі доручила вислати з країни 2 російських дипломатів. Їх також оголосили персонами нон ґрата.
  • Османі заявила, що дипломати загрожують національній безпеці.
  • Зокрема Косово налаштоване на рішучу боротьбу зі діями Росії та її союзників, які прагнуть зруйнувати досягнення країни. Діяння Москви політикиня назвала "згубними".

KFOR на варті безпеки в Косово: як міжнародні сили бережуть мир на Балканах – дивіться відео

Повний текст публікації Доніки Гервали

На вимогу прем'єра Республіки Косово Альбіна Курті сьогодні я винесла оголосити персоною нон ґрата представника Росії в МООНК через його шкідливу діяльність, якою порушується національна безпека країни.

Республіка Косово продовжуватиме ще більш тісно співпрацювати зі своїми міжнародними союзниками, особливо американцями, європейцями та НАТО, щоб запобігти будь-яким дестабілізуючим зусиллям Росії в нашому регіоні.

Визначення та шлях Республіки Косово до НАТО, ЄС, а потім членства в ООН є незворотніми. Запевняємо громадян Республіки Косово, що заклади будуть залишатися настороженими кожного дня та стоятимуть на захисті безпеки та конституційного порядку нашої країни, коли це буде необхідно.