Об'єднаний оперативний штаб ще не почав працювати, а його голова генерал-лейтенант Сергій Наєв уже при виконанні.

Читайте також: Україна має бойовий досвід, натомість Росія фарбує паркани, – Тимчук порівняв армії двох країн

Він виїхав на першу лінію оборони з гуманітарною місією, які із місцевої лікарні спільними зусиллями військових та цивільних перевозили пораненого рік тому під час обстрілу терористами 16-літнього Сергія Бикова до Дніпровської лікарні. Звісно, робота Об'єднаного штабу на допомозі цивільним не закінчиться.

Сергій Наєв
Генерал-лейтенант Сергій Наєв

Новий командувач про деталі роботи і функції Об'єднаного штабу обіцяє розповісти вже на початку травня. Та все ж пояснює, що переформатування АТО не загрожує нікому. І уточнює: нікому із законослухняних громадян.

Всі ті, кому немає що приховувати, які є законослухняними громадянами, їм немає чого боятися. Ми намагатимемося поліпшити будь-які умови. Все те, що стосується злочинців, або людей, які, м'яко скажемо, не дружать із законом, то там дійсно буде по закону, але доволі жорстко,
– прокоментував Сергій Наєв.

Наразі у Генеральному штабі триває підготовка до нового формату. Законом передбачено, що АТО може бути завершено у зв’язку із введенням воєнного чи надзвичайного стану. Одночасно з цим у Генштабі не раз заявляли, що АТО на Донбасі може тривати й під час операції Об'єднаних сил. Мовляв, ці заходи не суперечать одне одному.