За його словами, консультації щодо введення миротворців в Україну триватимуть мінімум півроку — така практика роботи ООН.

Він також додав, що впевнений, речники Путіна вже заявили, що не голосуватимуть за цю резолюцію, в такому ж дусі висловився Постпред Росії при ООН Віталій Чуркін.

Чи позбавлять РФ голосу в ООН

Росію можуть позбавити права голосу лише в тому випадку, якщо її визнають стороною конфлікту.

"Росія не визнає себе стороною конфлікту. Жодних рішень міжнародних інстанції, з яких випливає, що Росія — сторона конфлікту, теж немає. Чи існує конфлікт і хто є сторонами конфлікту це також визначає Радбез ООН. І для ухвалення такого рішення потрібна одностайна згода усіх постійних представників в ООН", — сказав експерт.

Миротворців може надіслати ЄС

За його словами, аналогічне прохання надіслали і в Євросоюз. І ЄС може самостійно ухвалити рішення про введення в Україну миротворчої місії.

Експерт нагадав, що про це говорив і Президент Петро Порошенко, коли разом з РНБО вирішував питання про миротворців або поліцейську місію ЄС на Донбасі.

Василенко зауважив, що у такому випадку проблемою може бути консенсус, оскільки ставлення країн-членів ЄС до цієї ситуації різне.

Для України, у випадку миротворчої акції ООН чи місії ЄС щодо підтримання миру, важливо, щоб у мандаті місії було зафіксовано, що вона уповноважена сприяти встановленню контролю на прикордонних пунктах по всій лінії українсько-російського кордону. Тоді це матиме сенс,
— наголосив Василенко.

У такому випадку, на думку експерта, в Росії не буде можливості поставляти на Донбас зброю та живу силу.

"Але у мене є сумніви, що країни ЄС нададуть місії такий мандат", — зауважив гість студії.

Експерт також переконаний, що сьогодні має бути прийнято рішення щодо посилення санкцій проти Росії, адже для цього є підстави — РФ не дотримується мінських домовленостей.

Мета українських дипломатів

"Цілі української дипломатії мають бути направлені на роз’яснення цілей Росії. На мою думку, цього не робиться належним чином", — переконаний Василенко.

Він наголосив, має бути комплекс рішень з вимогою підвищити санкції та надати Україні зброю і фінансову допомогу.

"Поодинокі заклики: “давайте дружити”, “мирно вирішувати конфлікт” — вони, як показує практика, результату не дають", — наголосив експерт.