Про це у блозі на сайті Новое время написала нардеп від "Самопомочі" Олена Сотник.

Якщо б мова йшла про активи "злочинного" режиму, то вже сьогодні є всі механізми їх стягнути: арешт, управління арештованим майном, спеціальна конфіскація при винесенні вироку, заочне кримінальне провадження. Активи арештовані. Але чому не приймаються рішення судів про їх конфіскацію? Закон дозволяє це зробити,
– зазначила нардеп.

Вона вважає, що таким чином готують чергову схему, яка полягає в тому, що активи можна буде конфісковувати у підозрюваного або третьої особи по кримінальному провадженню до рішення суду.

"Хто вірить в охайність українських правоохоронців, прокуратури? Ви можете уявити собі масштаби нового рейдерства?" – наголошує Сотник.

Нардеп додала, що низка європейських інститутів висловилися про те, що цей закон суперечить базовим принципам європейського права.

Наприкінці вона зазначила, що таким чином, створюється механізм легалізації активів Януковича та їх захист від українського правосуддя.

Навіть у разі вилучення цих активів без рішення суду, ці дії будуть оскаржені в європейських судах і вся сума буде повернута "ображеним", при чому з державного бюджету України. Конфісковані активи, найімовірніше, будуть продані з великим дискантом від їх номіналу. Як і через кого? Боюся, ми цього не дізнаємося, як і не дізнаємося хто на цьому заробив,
– вважає Сотник.

Нардеп резюмувала, що Україна продовжує занурюватися в правовий нігілізм, а "деякі нечистоплотні діячі, прикриваючись благими намірами, викопують Україні чергову боргову яму".