Кілька сотень людей скандували: "Бланка геть!", "Люстрація!", "Ганьба!", передають "Українські новини".

Протестувальники висловили обурення бездіяльністю СБУ, керівництва Міністерства інфраструктури України, уряду Яценюка і Президента в питанні дотримання законності Максимом Бланком на посаді керівника "Укрзалізниці".

Залізничники підготували звернення до керівництва країни, де сказано, що Максим Бланк, незважаючи на відкрите проти нього кримінальне провадження у зв'язку з корупційною діяльністю, продовжує працювати на посаді керівника "Укрзалізниці".

На думку протестувальників, Максим Бланк не має ніякого права підписувати фінансові документи, звільняти працівників залізниці та вчиняти будь-які дії від імені підприємства, оскільки офіційно не є керівником держмонополії. Відповідно до виписки з сайту Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців керівником "Укрзалізниці" є Остапюк Б.Я, а право підпису від імені підприємства крім нього має тільки начальник Головного Управління "Укрзалізниці" Кріклюк С.О.

Зі слів залізничників, Максим Бланк більше семи місяців не здійснює закупівель для потреб "Укрзалізниці" в українських підприємствах. У той же самий час перерахував 2 мільярди гривень в інтересах олігарха Ріната Ахметова на Керченський стрілковий завод, який перебуває в окупованому Криму.

Як розповів один з учасників мітингу, громадський активіст Олексій Тимощук, "незважаючи на законодавчу заборону, на підприємстві продовжують скорочувати працівників залізниці. На сьогоднішній день щомісяця звільняють близько 2 тисяч людей і до кінця року планується скоротити 17,5 тисяч залізничників. Підприємство фактично знищується. Зокрема, рухомий склад вагонів і тепловозів зношено на 90%, що ставить під загрозу безпеку пасажирів і перевезень в цілому. Максим Бланк на посаді керівника не зробив нічого для хоча б часткової заміни та відновлення рухомого складу".

Залізничники впевнені, що Максим Бланк доводить підприємство до банкрутства, щоб передати його за безцінь олігархічним кланам під час перетворення "Укрзалізниці" в акціонерне товариство, як це передбачено транспортної реформою.

Під час акції був анонсований всеукраїнський страйк залізничників на 20 березня, під час якої на півгодини зупиниться весь залізничний транспорт. Таким чином, рядові працівники "Укрзалізниці" спробують привернути увагу до катастрофічної ситуації в галузі, оскільки зволікання у кадровій політиці та проведенні розслідування діяльності Максима Бланка, на їхню думку, призведе до остаточного знищення стратегічного підприємства.

Учасники мітингу повідомили, що звернулися до Генеральної прокуратури із заявою про злочин, де викладені всі порушення вчинені Максимом Бланком.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року правоохоронці знайшли 7 мільйонів гривень та 1 мільйон доларів у будинку Максима Бланка. На ім'я Бланка було складено адміністративний протокол відповідно до п.2 ч.1 ст.14 ЗУ "Про засади запобігання та протидії корупції". Незважаючи на це, Бланка не звільнили. Під його керівництвом "Укрзалізниця" продовжувала вивозити сировину із зони АТО для підприємств олігарха Ріната Ахметова. Тоді ж повідомлялося, що Максим Бланк систематично порушував указ президента України від 4.11.2014 про введення в дію рішення РНБО "Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій і Луганській областях". За прямою вказівкою чиновника "Укрзалізниця" продовжувала співпрацювати з окупованими територіями, відновила представництво Росії. Крім того, керівник "Укрзалізниці" нічого не зробив для евакуації апарату "Донецької залізниці" з окупованого Донецька.