Расюку вже обрали запобіжний захід

Полковник "Альфи" зараз перебуває під вартою. Але слідство проситиме про його арешт. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на текст клопотання про застосування запобіжного заходу щодо нього.

До теми Скандал у СБУ: полковника затримали за підозрою у підготовці вбивства генерала – фото

Щоправда, в документі немає прізвища експершого заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного, якого вважають замовником. За словами журналістів, імовірно, слідство ще не має достатньо доказових аргументів, щоб оголосити йому підозру. Про це свідчить і відсутність обшуку в помешканні Нескоромного, як і в помешканні Расюка.

Водночас з тексту клопотання зрозуміло, що оперативне спостереження за Расюком вели з 7 липня 2020 року. Тому Нескоромний міг бути задокументованим у матеріалах негласного слідства. Воно фіксувало контакти Расюка, який був наближеною людиною до Нескоромного.

Скоріш за все, слідство розраховує на те, що суд прийме рішення про утримання Расюка під вартою, і він дасть покази на Нескоромного,
– підкреслюють журналісти.

Наразі ж слідство вважає керівника Внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова потерпілою особою. І цікаво, що орган, в якому той має великий вплив, займається розслідуванням цієї справи.

"Якщо СБУ не передасть справу в ДБР, захисту підозрюваного/підозрюваних буде легко надати зібрані докази як процедурно нікчемні", – додають представники видання.

Клопотання щодо обрання запобіжного заходу Расюку / Скриншоти документу взято зі ZN.UA

Зверніть увагу Полковник СБУ готував вбивство колеги: що це було

Полковник "Альфи" готував вбивство керівника СБУ: що відомо

  • Імовірного замовника Нескоромного також спробували затримати, і навіть вдягнули на нього кайданки. Але йому вдалося втекти.
  • За даними журналіста Юрія Бутусова, Нескоромного вже оголосили в розшук, а також заборонили йому виїзд за кордон.

Хто такий Дмитро Нескоромний?

Він займав посаду заступника очільника СБУ з 1 липня по 8 листопада 2019 року. З 8 листопада по 13 березня 2020-го був першим заступником голови СБУ-начальником Головного управління по боротьбі з корупцією СБУ. Сьогодні ж перебуває в складі відомства, проте не займає жодної посади.

Полковника СБУ затримали за замах на вбивство генерала відомства: дивіться відео 24 каналу