Про буцімто знайдених замовників злочину Володимир Путін заявив під час "Засідання Ради з розвитку громадянського суспільства й правам людини", повідомляє сайт президента Росії.

Цікаво Легендарні цитати Нємцова: про війну, про Україну та про політику Путіна

Мову про Бориса Нємцова Володимир Путін завів особисто. Журналіст Микола Сванідзе запитував про отруєння іншого опозиціонера Олексія Навального. Він питав, чи не можна відкрити кримінальну справу, якщо "мужик ледь не помер".

На що Путін відповів, що не можна, бо ж "не будуть розслідувати кожну справу, де якийсь мужик ледь не помер". Натомість він похвалився розслідуванням тих нападів, внаслідок яких опозиціонери таки померли. Спершу назвав Галину Старовойтову.

Вбивство Нємцова. Нещодавно я з колегами ще це обговорював, треба допрацьовувати, мабуть, але в цілому все зрозуміло. Виконавці знайдені та й замовники,
– заявив Володимир Путін.

Тоді Микола Сванідзе уточнив щодо організаторів убивства, на що лідер Кремля знову перестрибнув на іншу тему – цього разу повернувся до отруєння Олексія Навального.

Коротко про Бориса Нємцова та його вбивство:

  • Це відомий російський політик, який вів свою політичну діяльність ще з часів розпаду Радянського Союзу. Зокрема, працював у російському уряді в часи президентства Бориса Єльцина.
  • Він підтримував обидві українські революції та засуджував агресію Росії проти України. Мовляв, Кремль тратить мільярди рублів, щоб посилати російських військових убивати українців і самим гинути у війні, в якій винен лише сам Кремль.
  • Його вбили пізно вночі 27 лютого 2015 року – на великому Москворецькому мості поряд з Кремлем. Нападники вистрілили 4 рази – у груди, серце й голову. За це засудили 5 виконавців – чеченців.
  • Тогочасний президент України Петро Порошенко назвав Нємцова патріотом Росії та другом України. "Він своїм життям довів, що це можна поєднати – варто лише захотіти", – заявив Порошенко.