Про це заявив заступник голови Офісу Президента Ростислав Шурма під час брифінгу, передає 24 канал.

До теми Через нестачу українського продовольства у світі вже відчувають початок кризи, – Зеленський

За його словами, на сьогодні Україна практично досягла тих рівнів запасів базових продуктів харчування, які були до повномасштабної війни.

Упродовж останніх 10 днів відновили свою роботу великі магазини на звільнених територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської областей. Найближчого місяця запрацюють ще сотня великих магазинів. Шурма наголосив, що близько 90% продуктів на полицях магазинів – це товари українського виробництва.

Заступник голови ОП додав, що Росія також розбомбила кілька десятків нафтобаз, щоб позбавити українців доступу до пального. Постраждали і лінії електропередач та водопостачання.

Окупанти намагалися позбавити українців і доступу до водопостачання та електрики, знищивши тисячі кілометрів ліній електропередач та близько 10 тисяч трансформаторних підстанцій,
– заявив він.

До слова, у березні, протягом першого місяця повномасштабної війни, ціни в Україні зросли на 4,5%. Через проблеми з постачанням ціни у прифронтових областях вже відрізняються від цін в областях, де не велися бойові дії. В яких регіонах України найдорожчі продукти – читайте у статті.

Як зросли ціни у березні
Як зросли ціни у березні / Інфографіка 24 каналу

Цікаве відео – як ЗСУ чистили Україну від росіян у чистий четвер