Ситуація на Запорізькому фронті

В командуванні Сил оборони краю зазначили, що загарбники намагаються сильніше вкопатись на зайнятих територіях. Разом з цим, вони проводять перегрупування військ, збільшують кількість особового складу та покращують забезпечення підрозділів.

Читайте також: Окупанти розстріляли співробітника ЗАЕС Сергія Швеця: він у важкому стані

Бійці ЗСУ активно відповідають загарбникам та знищують їхні безпілотники. В період з 20 по 23 травня українські військові ліквідували 8 ворожих безпілотників "Орлан-10", а також один літак Су-25.

Крім цього, російські війська обстрілювали позиції підрозділів українських військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Оріхів, Темерівка, Малинівка, Новоданилівка, Білогір’я, Ольгівське, Чарівне, Червоне, Новосілка, Залізничне, Гуляйполе, Времівка, Щербаки, Полтавка, Вільне поле, Преображенка.

Основні сили й засоби загарбники продовжують зосереджувати в районах Оріхова, Гуляйполя та Великої Новосілки Донецької області. На інших рубежах по лінії розмежування ведуться стримуючі дії. Російські терористичні війська продовжують цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни
– зазначили в командуванні.

Створення "комендатур" на Півдні України

Українські військові зазначили, що на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської області відбувається збільшення кількості так званих окупаційних "комендатур". Також росіяни залякують представників легітимних органів місцевої влади, установ та організацій, їхніх родин з метою створення в зайнятих містах проросійських адміністрацій.

Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко в ефірі спільного мовлення зазначив, що окупанти хочуть побудувати на цих територіях військово-цивільну адміністрацію. Але в них поки що не виходить налагодити нормальне, мирне життя.

Ба більше, після усіх інцидентів, подібних до тих, які трапилися в Енергодарі, коли підірвався місцевий гауляйтер, вони вирішили побудувати структуру – щось середнє між ФСБ, поліцією та воєнкоматом. У цей силовий орган входять зрадники України під міцним керівництвом ФСБ,
– зазначив радник.

За його словами, до цього окупаційного органу входять переважно українські колаборанти з кримінальним минулим. Вони займаються рекетом та привласненням бізнесу.

Дивіться також – росіяни перегруповуються на Запоріжжі: відео