Про це повідомили в Енергоатомі. Зазначили, що загарбники вчиняють ядерний тероризм, але не хочуть брати на себе відповідальність.

До теми Радіація зі ЗАЕС піде на Росію, – Кошарна назвала сценарій, у разі ядерної аварії

"Рашисти вдаються до силового примусу проти українських атомників. Зараз вони знущанням та тортурами змушують працівників гідроцеху станції вигадувати обґрунтування необхідності осушення цих басейнів для керівництва ЗАЕС та ДП НАЕК "Енергоатом", – написали в Енергоатомі.

Яку провокацію готують росіяни

Окупанти жорстоко побили водолаза гідроцеху ЗАЕС Андрія Гончарука. Чоловік отримав численні тілесні ушкодження. Його 29 червня госпіталізували до медзакладу Енергодара.

В Енергоатомі вважають, що росіяни готують провокацію на захопленій Запорізькій АЕС. Загарбники можуть звинуватити українських атомників у тому, що ті зберігають зброї на території станції. Вони вже почали затримувати працівників і катувати їх, щоб ті зізналися у злочинах.

Що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю – чи то вибухівку, чи то снаряди,
– зазначили в Енергоатомі.

Загарбники змушують осушувати охолоджувальні басейни, щоб перевірити чаші. Крім цього, вимагають зупинити помпи, які забезпечують воду для систем безпеки енергоблоків. Через такі дії найбільша у Європі АЕС залишиться без охолодження. Це загрожуватиме ядерній безпеці.

Енергоатом припускає, що окупанти можуть кинути у бетонні чаші вибухівку, нерозірвані снаряди, іншу зброю й звинуватити у цьому працівників ЗАЕС.

Зауважте Окупанти в Енергодарі хочуть повністю заблокувати українські мобільний зв'язок і інтернет

Що відбувається в Енергодарі

Російські вбивці окупували Енергодар у Запорізькій області. Мер міста Дмитро Орлов розповів, що окупанти захопили у полон сотні людей. Їх утримують у неволі впродовж місяців. До полонених застосовують електричний струм, щоб змусити зізнатися у різних "злочинах". Зокрема, в обороні Енергодара.

Орлов сказав, що спочатку росіяни викрадали лише чоловіків. Проте зараз жертвами стають жінки.

Зверніть увагу – що роблять росіяни на Херсонщині: дивіться відео