Про це 24 каналу повідомила незалежна експертка з ядерної енергетики Ольга Кошарна. Вона наголосила, що разом із російськими військовими в Енергодар, де розташована ЗАЕС, зайшли також працівники "Росатому".

До теми Окупанти хочуть вимкнути на ЗАЕС охолодження: може бути інформаційно-психологічною атакою

Куди може поширитись радіація

За її словами, вони консультують окупантів, аби ті не зробили непоправних дій, які можуть призвести до радіаційної аварії. Оскільки в такому разі під загрозою опиниться й сама держава-агресорка.

Як пояснила Кошарна, Державна інспекція ядерного регулювання України і її структури робили комп'ютерні моделі з розрахунками температури й напрямку вітру у разі аварії на Запорізькій АЕС. Тобто фахівці моделювали, куди пошириться радіація. Такі розрахунки проводили у березні та квітні 2022 року, однак зараз припинили.

За їхніми даними, радіація може піти на Росію: Краснодарський край, прикордонні області країни-агресорки, а також Білорусь. Якщо вітер буде протилежний, то в бік Європейського Союзу,
– заявила Кошарна.

Окупанти хочуть вкрасти ЗАЕС

Водночас Кошарна наголосила, що російські окупанти не відмовились від намірів вкрасти Запорізьку атомну електростанцію. Про це вже заявляли у Москві, мовляв, вони хочуть перепідпорядкувати українську станцію російському "Росатому".

Уже тероризують персонал і кажуть про те, що вони працюватимуть в "Росатомі" з якоїсь певної дати. Однак поки її не уточнюють,
– розповіла Кошарна.

Як вона також додала, російські окупанти говорять, що перемкнуть ЗАЕС на об'єднану енергосистему країни-агресорки. Вони вже працюють над цим – з травня загарбники відновлюють магістральну лінію електропередач з Чонгара, яку підірвали у 2015 році.

Кошарна назвала сценарій, у разі ядерної аварії: дивіться відео


Російська провокація на ЗАЕС: що відомо

  • В Енергоатомі вчора, 29 червня, повідомили, що російські загарбники готують провокації на Запорізькій атомній станції. Зокрема окупанти вигадали, що працівники ЗАЕС заховали якусь невідому зброю на дні охолоджувальних басейнів.
  • Загарбники вже затримали кількох працівників і тортурами вимагають, аби ті підтвердили їхній фейк. Зокрема, що ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю: чи то вибухівку, чи то снаряди.
  • Російські загарбники погрожують осушити басейни, вода з яких охолоджує енергоблоки. Так вони хочуть перевірити дно басейнів, аби спростувати свою ж вигадану теорію.