Пряма трансляція на
Останні випуски

Заслуги Ільмі Умерова відзначили європейською нагородою

- Читать новость на русском

Політв'язень, борець за права та свободу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, став володарем Премії Платформи європейської пам'яті та совісті. Свій шлях до перемоги та звільнення він присвячує кримськотатарському народові.

Під час анексії півострова Ільмі Умеров очолював Бахчисарайську районну адміністрацію. Від початку окупації він завжди наполягав, що "Крим - це Україна". Через таку позицію його звинуватили у закликах до повалення "новоспеченої" влади. В його будинок вривалися з обшуками, а згодом примусово поклали до психіатричної лікарні. Рідним та онукам побачення були заборонені, вони могли його обійняти лише через решітку. Поки над ним знущалась та принижували, прихильники підтримували його молитвою.

Читайте також: Як відбувалось звільнення Ільмі Умерова: ексклюзивне інтерв'ю

Російська влада постійно тиснула на нього, але Ільмі Умеров був незламний у своїй позиції.

Умерова засудили до двох років у колонії поселення, але під тиском міжнародної спільноти та особистої допомоги президента Туреччини Росія відпустила Ільмі. Користуючись можливістю зустрічі з Реджепом Ердоганом, він нагадав і про інших політв'язнів Кремля. Умеров зауважив, що понад 50 людей перебувають в російських тюрмах в Криму і на материковій частині Росії.

Після повернення в Україну Петро Порошенко нагородив Ільмі орденом за його мужність і стійкість духу.

Попри проблеми зі здоров'ям, Ільмі завжди відповідає, що почуває себе достатньо добре для продовження боротьби. Про свої плани на майбутнє він розповідає з посмішкою.

Плани з'їздити до Німеччини за запрошенням Ангели Меркель. Пройти обстеження та можливе лікування. Трохи покращу здоров’я і повернуся додому,
– ділиться колишній політв'язень.

Всі свої перемоги він присвячує кримськотатарському народу, адже для них він символ і віра у те, що Крим повернеться до складу України.

"Я просто жив, боровся за права народу. Це визнання на європейському рівні проблем, які існують в Україні і проблем кримськотатарського народу", – говорить Ільмі Умеров.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі