Це відкриває країні-агресору можливість надалі заявляти про "захист власного населення" на певній території. Таку думку висловив заступник міністра з питань реінтеграції окупованих територій Ігор Яременко.

Читайте також Найскладніші вибори для Кремля: окупанти активізували видачу паспортів в ОРДЛО

Завдяки цьому Росія може втручатися у внутрішні справи інших країн, застосовуючи силу. За словами посадовця, Україна розуміє цей ризик.

Наразі тривають пошуки механізму, яким чином наша країна могла б асиметрично відповісти на таку ситуацію. "Загроза дуже серйозна", – підкреслив він.

Росія на рівні власного міністерства внутрішніх справ вже заявила, що на території окупованої Донецької й Луганської областей видано понад пів мільйона їхніх паспортів. Водночас у Мінреінтеграції є певні ідеї щодо того, яким чином спростити видачу українських паспортів. Зокрема, для молоді з цих територій і Криму.

По-перше, всі українські паспорти можна відновлювати. По-друге, звичайно, ми будемо реагувати на ситуацію,
– пояснив заступник Олексія Рєзнікова.

Мешканці окупованих територій – жертви збройного конфлікту, – Яременко

Ігор Яременко прокоментував випадки, коли українці добровільно віддавали українські паспорти, а отримували – російські. За його словами, для початку треба визначитися, яким чином розглядати наших громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

"Ми вважаємо, що це жертви збройного конфлікту. Відповідно вони роблять усе, аби вижити в умовах цього, зберегти власне життя і здоров'я. Я не здивуюся, що вони це роблять під загрозою", – наголосив він.

Яременко прокоментував видачу російських паспортів на Донбасі: відео

Окупанти видають російські паспорти на Донбасі: що відомо

  • Станом на липень 2021 року, паспорт країни-агресора вже отримали понад 700 тисяч людей на окупованих територіях.
  • Окупаційна влада Донецької області навіть з 2019 року возить мешканців у Росію для отримання російських паспортів. Для цього організували спеціальні автобусні рейси. Людей вивозять до Ростовської області.
  • Втім Україна та світова спільнота не визнає паспортів Росії, які отримують жителі окупованих територій. В Євросоюзі наголосили, це може стати приводом для ескалації війни.