Роздаючи свої паспорти, Росія порушує мінські домовленості. Таку заяву зробили у Євросоюзі під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.

Раніше Донецьк обвішали оголошеннями про відновлення українських документів і пенсії

Росія порушує суверенітет України

Росія продовжує, ба більше – останнім часом навіть прискорює свою політику масової видачі паспортів для українських громадян на окупованих територіях. У Євросоюзі про це знають та висловлюють стурбованість.

Ця політика суперечить духу та цілям Мінських домовленостей і є явним порушенням суверенітету України,
– наголошують у заяві.

У ЄС зазначають, що ця політика Кремля викликає особливе занепокоєння з огляду на заяви високопоставлених чиновників Росії. Вони заговорили про можливість початку військових дій для захисту інтересів цих нових паспортизованих громадян. Європа зазначила, що не визнають ці паспорти і закликатиме інші держави-учасниці ОБСЄ до того ж.

На те, що Росія стала активніше, ніж раніше, роздавати свої паспорти, у Євросоюзі звернув увагу постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.

Російські паспорти на Донбасі: коротко

  • Жителі окупованих територій можуть легко отримати паспорти Росії. За ними вони отримують соціальні виплати "псевдореспублік".
  • Водночас тим, хто відмовився від українського громадянства на користь російського, пенсії в Україні не доступні.
  • Президент Росії Володимир Путін 19 березня 2020 року підписав указ про спрощене отримання громадянства для українців та білорусів.
  • 17 червня 2020 року він набув чинності. Відтоді на Донбасі стався "паспортний бум".
  • Російські паспорти в окупованому Донбасі вже отримали 583 тисячі людей, а електронна черга зайнята до 2024 року.