Річ у тім, що кордони країн ЄС залишаються для українців закритими через велику кількість інфікованих COVID-19 у державі. Про ситуацію з затриманими у Греції громадянами України повідомляє "Європейська правда".

До теми Куди можуть полетіти українці у відпустку: список країн

Що відомо про затриманих у Греції українців

Вони прибули до грецької столиці ввечері двома рейсами:

  • авіакомпанії Ryanair – вилетів із "Борисполя" о 18:00;
  • авіакомпанії Wizz Air – вилетів о 18:45 з аеропорту "Київ".

Після прибуття, під час паспортного контролю 17 громадянам України відмовили у в'їзді в країну і затримали. Серед них – 15 дорослих і двоє дітей віком 8 та 9 років.

Як відбувалося затримання

Пасажирів в автозаку відвезли до поліцейського відділку на території аеропорту Афін, і розмістили у камерах, у тому числі дітей. Вони провели там ніч і перебувають досі.

У пасажирів відібрали всі їхні речі, зокрема й ноутбуки, але дозволили залишити телефони.

Українці скаржаться на погані умови утримування і антисанітарію: в туалетах немає мила і туалетного паперу, на підлозі лежать мертві таргани. Також їм не надають воду та їжу.

Затримані українці в Греції: відео

Люди зв'язалися із консулом, яка сказала їм, що українці не мали права на в'їзд і повинні повертатися в Україну тими ж рейсами. Обидва рейси будуть тільки 14 липня. Також пасажири дзвонили на "гарячу лінію" МЗС, де їм пообіцяли розібратися в ситуації та надати допомогу.

До затриманих в Афінах українців пустили консула

До українських туристів пустили консула. За словами однієї із затриманих, консул привіз їм речі першої потреби.

Український консул щойно відвідував нас особисто. Завдяки йому у нас зараз є мило, пляшка дезінфікуючого засобу, вода, туалетний папір і матраци. Wizz Air надіслав своїм пасажирам 5 бутербродів і воду, Ryanair ще не відповів,
– повідомила вона.

Дивіться відео 24 каналу про українських туристів, які застрягли в Афінах:

Що цьому передувало

  • За словами затриманих пасажирів, в аеропорту "Київ" на реєстрації їх суворо розпитували і розглядали весь пакет документів.
  • Люди навіть зробили тест на коронавірус у лабораторії і надали його результати з мокрою печаткою.
  • Коли вони все показали й розповіли, їх пропустили на паспортний контроль.
  • Вже після прильоту в Афіни на паспортному контролі українців зупинили. Поки вони були в аеропорту їх намагалися змусити підписати згоду на депортацію, але вони відмовилися це робити.