Про це розповіло видання Financial Times з посиланням на анонімні джерела. Журналісти зазначили, що вже є план поїздки.

До теми Ми готові надати необхідну допомогу, – Зеленський відреагував на потужні землетруси у Туреччині

Зеленського офіційно запросили

Після повідомлень у ЗМІ президент Європейської ради Шарль Мішель офіційно запросив Зеленського взяти участь у саміті Європейського Союзу 9 – 10 лютого у Брюсселі. Його речник Баренд Лейтс повідомив про це у твітері та додав, з міркувань безпеки подальша інформація не надається.

Про що говоритимуть на саміті

Президент України може виступити на спеціальній сесії Європейського парламенту. Загалом європейські лідери обговорюватимуть Україну, міграцію та реакція блоку на закон про зниження інфляції в США.

Коментар Єврокомісії

Речник Єврокомісії Ерік Мамер відреагував на інформацію, яку поширюють у ЗМІ. Він зазначив, що не може спростувати чи підтвердити інформацію про ймовірний візит Зеленського.

Ми повинні підтвердити чи спростувати візит президента Зеленського до Брюсселя на Європейській раді у четвер? Відповідь – ні. У мене немає жодних коментарів, жодної інформації щодо цього. Як ви можете собі уявити, це не те, що ми будемо коментувати тут у пресцентрі, – заявив речник.

Зеленський про ризики поїздки

Під час саміту Україна – ЄС президент сказав, що хотів би відвідати Брюссель, але поїздка є ризикованою. За його словами, Росія прагне реваншу. Проте Зеленський повідомив, що може здійснювати поїздки, якщо це дозволить Україні отримувати більше зброї.

"З початку війни я їжджу за зброєю, скажу відверто. Щось публічно, щось не дуже, щось одразу, щось пізніше вже суспільство бачить, але фундаментальні рішення. І я був у США. Причина номер один ця. І друга причина – вдячність нашого народу за ту велику підтримку Сполучених Штатів", – пояснив Зеленський.