Глава держави зазначив, що зараз довкола України об'єднався весь вільний демократичний світ. Зокрема країни, компанії, організації та люди.

Цікаво Зеленський звільнив кількох послів і вже призначив нових представників у 9 країнах

Кожен може підтримати Україну

Президент Володимир Зеленський зазначив, що зараз кожен може зробити свій внесок для допомоги Україні. Глава держави наголосив, що зараз кожен може підтримати наших воїнів, допомогти мирним людям та зробити внесок у відбудову нашої країни.

Тільки разом ми маємо потенціал зупинити війну, яку розв'язала Росія, та відновити те, що вона зруйнувала. Разом ми можемо допомогти свободі перемогти тиранію. Ця фандрейзингова платформа – частина глобальної ініціативи United24, яка започаткована, щоб підтримати Україну,
– заявив Зеленський.

Президент вкотре підкреслив, що Україна бореться не лише за власну свободу, але й за свободу всього демократичного світу.

Зеленський про запуск платформи United24: дивіться відео

Як працює платформа

Усі пожертвувані кошти одразу ж потрапляють на рахунок Національного банку України. Ініціатива зі збору коштів започаткована Володимиром Зеленським.

Потім гроші надходитимуть на рахунки Міністерства оборони, Міністерства інфраструктури та Міністерства охорони здоров'я.

НБУ звітуватиме про отримані кошти кожні 24 години, а міністерства – раз у тиждень.

Створення платформи

Ще 9 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про формування робочої групи для створення цієї платформи. Ця група працювала на базі уряду, Офісу Президента та парламенту.

Тоді ж Денис Шмигаль зазначав, що Росія завдала збитків на суму, розмір якої коливається в межах від 300 до 500 мільярдів доларів. Але такі цифри були на початку квітня. Імовірно, тепер вони значно вищі.

Глава уряду також підкреслив, що такий механізм дасть змогу швидко збирати кошти на забезпечення потреб наших Збройних Сил, охорону здоров'я та на заходи з відновлення інфраструктури.

Цікаво – звернення Зеленського до Данії: дивіться відео