Кожного дня наші хоробрі військові демонструють свій героїзм та відвагу. Вони роблять усе можливе та неможливе, щоб звільнити Україну від російських окупантів, і наша держава та народ завжди будуть вдячними за їхню доблесть.

Читайте також Вік – не перешкода: у Раді хочуть зняти обмеження для комплектування Сил тероборони

Державні нагороди для героїв

Президент України Володимир Зеленський у своєму традиційному зверненні до українців повідомив, що нагородив наших героїв державними відзнаками.

Підписав указ про нагородження наших героїв. 197 військовослужбовців Збройних Сил України відзначені державними нагородами. 5 з них – посмертно,
– сказав глава держави.

Окрім того, сьогодні, 18 травня, він вручив орден "Золота Зірка" полковникам Сергію Барановському, який проявив себе на Донбасі, та Сергію Мусієнку, який показав хоробрість та ефективність у боях на Харківському напрямку.

Війна Росії проти України: коротко про останні події

  • Українські герої продовжують виганяти російських окупантів з Харківської області. Багато населених пунктів вже деокуповані, але людей застерігають від швидкого повернення додому – ворог продовжує обстріли.
  • Впродовж доби 18 травня внаслідок обстрілів російських окупантів загинуло 10 людей. Рашисти продовжують обстрілювати мирні населені пункти та забирати життя цивільних.
  • Росіяни намагаються здійснювати наступ на Сході, але через постійні втрати, яких їм завдають наші герої, змушені відступати. Усі плани ворога з просування та зайняття нових рубежів провалюються.
  • Також окупанти придумали собі, що контрнаступ ЗСУ буде тривати не лише до українського кордону. Вони посилено укріплюють прикордонні підрозділи, з острахом чекаючи нападу українських героїв на Росію.
  • Окрім того, росіяни продовжують обстрілювати прикордонні райони Сумської та Чернігівської областей. Ворог використовує різну зброю, від кулеметів до ствольної артилерії. Ситуація напружена, мешканців повідомили про небезпеку. Є ймовірність чергових спроб проникнення ворожих ДРГ на територію України.

Звернення Володимира Зеленського до народу України: відео