Відповідне звернення президент оприлюднив ввечері 26 червня. Це трапилось на 123 день війни, яку Росія почала проти України.

Зауважте Зеленський відреагував на масовані ракетні удари по Україні

Зеленський розповів про обстріли України

Володимир Зеленський пригадав, що Росія вранці знову вдарила ракетами по Києву.

Друга армія світу звитяжно "перемогла" дитячий садочок і житловий будинок. Загинув чоловік, йому було лише 37 років. Є поранені, і серед них – дівчинка, звати її Женя, їй сім років, донька загиблого, зараз вона в "Охматдиті". Також поранена її мати. До речі, громадянка Росії. Ось так,
– розповів президент.

Володимир Зеленський пригадав, що громадянці Росії в Україні нічого не загрожувало, поки сама Росія не вирішила, що все для них тепер однаково вороже – жінки, діти, дитячі садочки, житлові будинки, лікарні, залізниця.

Президент пригадав, що:

  • ракети били по Миколаївській області, по Чернігівщині, по Одесі, по Черкасах;
  • артилерійські та мінометні обстріли не зупинялись і на Харківщині, в Сумській області, і на Донбасі, на Півдні.

Президент висловив співчуття рідним та близьким загиблих та запевнив, що пораненим надають допомогу.

Зеленський зауважив "російський почерк"

Володимир Зеленський розповів, що частину ракет вдалось збити, проте не всі. Також президент пригадав, що нам потрібна потужна протиповітряна оборона – сучасна, повністю ефективна, яка може дати повний захист від цих ракет.

Про це щоденно ми говоримо з партнерами. Є вже деякі домовленості. І партнерам треба рухатися швидше, якщо вони справді партнери, а не спостерігачі,
– розповів Зеленський.

Пояснив, що затягування з передачею зброї нашій державі, будь-які обмеження – це насправді запрошення для Росії бити знову й знову. Натомість цих терористів – треба бити з усієї сили, щоб вони не думали, що можуть тиснути й когось переграти.

Про що ці ракети сьогодні? Про що і вчорашні 62 ракети – це за одну лише суботу, за 24 години. Вони – про російський почерк: робити ескалацію щоразу, коли відбуваються міжнародні події. І водночас вони про рішучість,
– сказав президент.

Про те, наприклад, що лідери "Великої сімки", які саме зібралися в Німеччині 26 червня на саміт, мають достатній спільний потенціал, щоб зупинити російську агресію і проти України, і проти Європи в цілому.

Проте президент запевнив, що це можливо тільки якщо ми отримаємо все те, що запитуємо, і саме в такі терміни, у які потребуємо. Мовиться про зброю, фінансову підтримку, санкції проти Росії.

Адже саме в Україні вирішується, яким буде життя у Європі надалі.

Володимир Зеленський запевнив, що у Росії немає стільки ракет, скільки у нас є впевненості у власних силах. Проте російську зброю може зупинити тільки потужніша зброя.

Президент звернувся до сусідів-окупантів

Володимир Зеленський розповів, що всі льотчики, диспетчери, техніки та інші люди, які забезпечують запуск ракет Україною, повинні розуміти – ми всіх вас знайдемо й кожен відповідатиме за ці удари.

І окремо хочу звернутись сьогодні до громадян Білорусі. До людей – і цивільних, і погонів. Вас втягують у війну й навіть активніше, ніж це було у лютому та у весняні місяці. У Кремлі за вас уже все вирішили – ваші життя нічого для них не варті,
– розповів Зеленський.

Пригадав, що білоруси – не раби та не гарматне м'ясо й не повинні вмирати. А також можуть не дати нікому вирішувати за них, що чекає далі.

"Я знаю, що народ Білорусі підтримує Україну, вони підтримують нас, а не війну. І саме тому вас – усіх білорусів – російське керівництво і хоче втягнути у війну, хоче посіяти ненависть між нами", – сказав президент.

Додав, що саме від простих людей Білорусі зараз дуже багато залежить. І люди можуть не брати участь у цій війні, адже їхні життя належать лише їм, а не комусь у Кремлі.

Україна буде захищатися від ударів з будь-яких напрямків і з будь-якої зброї. Я впевнений, ми вистоїмо й повернемо все своє. Та будь-яка людина, просто нормальна людина в будь-якій державі, зокрема в Білорусі, може зробити свій внесок у захист життя,
– закликав президент України.

Додав, що цей тиждень буде дуже важливим для нас усіх, тому влада продовжує працювати на всіх рівнях і не збавляє темп.

Дивіться відео – звернення Зеленського за 26 червня: відео