Відповідну інформацію розповів президент України 24 червня. Про це Володимир Зеленський сказав під час вечірнього звернення до українців.

Зауважте Час дуже дорогий, і щодня обчислюється життями, – Зеленський виступив на фестивалі Glastonbury

Зеленський попросив людей трішки порадіти за кандидатство в ЄС

Володимир Зеленський пригадав, що Україна протягом дня обговорювала рішення про надання нам кандидатства в ЄС. Зокрема, – що це означає, які умови належить виконати нашій державі, а також, скільки років це займе.

Президент закликав людей: "А давайте хоча б трішки порадіємо. Тихо, скромно. За себе, свою любу державу. Давайте відчуймо момент і смак цієї миті".

Уявіть, що ми підкорюємо Еверест. Досягли передостанньої точки. Не озирнулися навкруги, навіть не перевели подиху й говоримо про подальший шлях до вершини. Як важко буде подолати останні 1848 метрів. Вмить ми забули й знецінили власний успіх, – сказав Зеленський.

Та закликав пригадати, що ми вже подолали 7 тисяч метрів: "Не будемо соромитися говорити про власні досягнення. Не будемо народом з короткою пам'яттю й меншовартістю".

Також Володимир Зеленський пригадав, що ми говоримо – Україні надали статус кандидата в ЄС. Натомість пояснив, що ми маємо говорити – Україна здобула статус кандидата в ЄС. Адже він не впав з неба, ми зробили для цього багато.

Окрім того, Верховний Головнокомандувач Збройних сил України сказав:

  • наразі ми акцентуємо увагу на 7 вимогах ЄС;
  • проте нас це не лякає, адже перед цим ми успішно виконали сотні вимог;
  • тобто вже здолали 7 тисяч метрів, тож не зупинимось й візьмемо свій Еверест.

Зеленський назвав здобутки України на шляху в ЄС

Володимир Зеленський пригадав часи, коли ми не могли ввечері взяти квитки й на ранок полетіти у Європу. Натомість ми стояли в чергах, мусили мати документи, візи та купа папірців, які ми носили у файлику, адже їх вимагали від нас державні установи. Ба більше:

  • чиновники ніяк не звітували перед нами й не подавали електронних декларацій;
  • були високопосадовці, для контролю яких не існувало ні спеціального органу, ні спеціального суду;
  • депутати, які були недоторканними;
  • президент, якому неможливо було оголосити імпічмент;
  • земля, яку не можна було просто купити.

Президент поставив риторичне питання, мовляв, зараз це звучить дико й нібито ті реалії були не з нами. Проте все вдалось змінити.

Приватизація, земельна реформа, відкриті виборчі списки, децентралізація, НАЗК, Антикорупційний суд, ЦНАПи, державні послуги в інтернеті, Дія, Спліт, анбандлінг, концесія, спільний авіаційний простір, промисловий безвіз, деолігархізація,
– назвав зміни президент.

Зауважив, що багато чого зробили й не варто про це забувати. Натомість закликав пишатися собою та поважати себе.

"І росіян відкинули, і переможемо. Бо тоді нас будуть поважати, коли ми поважаємо себе. Не тіштесь, що це ляпас Москві, а пишайтесь, що це оплески Україні. І саме тому хочу бачити нас у єдиній родині. Нехай це надихає вас", – сказав Зеленський.

Ба більше, Верховний Головнокомандувач ЗСУ пояснив, що ми заслужили це, усвідомили це.

Усміхніться, будь ласка. І дай нам всім Боже спокійної ночі. Ну а завтра знову в бій з новими силами, з новими крилами,
– підсумував президент.

Дивіться також – звернення Зеленського за 24 червня: відео