Глава держави подякував воїнам за влучні удари по загарбниках. Зокрема, далекобійними ракетами ATACMS, повідомляє 24 Канал.

До теми Україна вперше використала ракети ATACMS по окупантах у Луганську і Бердянську, – WSJ

Президент розповів про засідання Ставки

Зеленський розповів, що на Ставці розглянули ключові воєнні та зовнішньополітичні питання.

Нарада з керівником ГУР. Тривала. Щодо ключових ризиків. Відповідаємо на кожен ризик, на кожну загрозу. Потужно відповідаємо. Міністр фінансів Марченко поінформував про зустрічі та перемовини з керівниками міжнародних фінансових інституцій,
– зауважив президент.

Він додав, що нещодавно відбулися щорічні збори МВФ та Світового банку. Важливу увагу приділили Україні.

"І важливий висновок, який є в багатьох партнерів, у різних лідерів та інституцій: глобальна стабільність, глобальна безпека, розвиток світової економіки прямо пов'язані з тим, що російська агресія проти України повинна завершитися, завершитися справедливо – відновленням міжнародного порядку, повною силою міжнародного права", – зазначив український лідер.

За його словами, сьогодні також є необхідне для початку переговорів із Євросоюзом рішення Верховної Ради України.

"Закон про політично значущих осіб – politically exposed persons – ухвалено. Очікую текст закону на підпис. Завдання наше незмінне – цього року бути готовими відкрити переговори щодо членства України в ЄС. Українську частину роботи для цього виконуємо і виконаємо. Політичне рішення про початок перемовин очікуємо від лідерів країн Євросоюзу", – пояснив глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського: відео

Варто прочитати Сума вражає: в ООН оголосили шалені збитки для України внаслідок підриву Каховської ГЕС

Україна використала ракети ATACMS

Президент провів підсумкову нараду щодо роботи Конгресу місцевих та регіональних влад України в цьому році. За його словами, це важливий і результативний майданчик прямої комунікації з громадами та розв'язання нагальних питань, які є в регіонах, взаємодії місцевої влади з усіма структурами центральної влади, з урядом, а також Верховною Радою.

Я вдячний усім, хто активно працює в межах Конгресу. Зокрема, щодо того, що стосується відновлення та підготовки до зими. Але, звичайно, роботу Конгресу варто розширити й на більший спектр питань – і щодо соціальної сфери, і щодо зв'язку, і щодо створення робочих місць, і щодо багатьох-багатьох інших речей, які важливі людям по всій країні,
– зауважив Зеленський.

Також він згадав про фронт та наших воїнів, зокрема:

  • на Лиманському напрямку – 54-ту окрему механізовану бригаду, 68-му окрему єгерську бригаду, 25-ту окрему повітрянодесантну бригаду;
  • на Соледарському напрямку – 92-гу окрему штурмову бригаду та 93-тю окрему механізовану бригаду "Холодний Яр".

"Дякую вам, воїни! Дякую всім, хто воює й працює заради України! Дякую всім, хто допомагає! І сьогодні особлива вдячність Сполученим Штатам. Наші домовленості з Президентом Байденом виконуються. Виконуються дуже влучно – "Атакамси" себе показали. Слава Україні!" – підсумував глава держави.