Пряма трансляція на
Останні випуски

Згадати Все. Валютна еволюція: від рубля до гривні

Марки, долари, рублі, пароплави, кораблі. Купити оце квартиру чи будинок, а, може, яхту чи острів у теплих краях? Важко визначитися. Як то кажуть, купив би, але купило притупило! А були часи, коли за червончик можна було з друзями гульнути у ресторані. А було таке, що гроші є, а на полицях магазинів порожньо. А ще у 90-х всі раптом стали мільйонерами.

Мало хто пам’ятає, як виглядала та купюра в 50 карбованців. Такі великі номінали в руки потрапляли рідко. А взагалі радянські банкноти в їх класичному варіанті з’явились у 1961 році.

До цього в обігу були карбованці зразка 1947 року. Виглядали вони незвично для нашого ока. Більші за розміром, іншого кольору, а тримати їх слід було вертикально. В 1961 році в рамках грошової реформи їх обмінювали на нові у співвідношенні 10 до одного.

Читайте також: Згадати все. Коли телевізори були пузатими

Більш платоспроможним народ від цього не став – просто із зарплатних відомостей і цінників магазинів зник один нулик. Та для людей це все одно була подія. "Новими" ті рублі називали ще довго. До прикладу, фільм "Діамантова рука" зняли через 7 років після реформи. Але питання "старі чи нові" досі турбує головного героя.

Нові карбованці змінились не лише вартісно й візуально. Вони стали більш захищеними від підробок.

Якщо подивитися на великі номінали, особливо 25 рублів 1961 року, яка була найзахищеніша банкнота свого часу в світі,
– прокоментував Андрій Бойко-Гагарін.

Але це не означає, що рублі не підробляли. Масовим явищем це, звісно, не було. Але деякі умільці робили настільки якісні підробки, що відрізнити від оригіналу їх не міг навіть спеціаліст.

Хто вважався головним фальшивомонетником у Союзі – дивіться у програмі.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі