Вперше телевізійну картинку наш глядач побачив у КВН. Це телевізор такий. КВН – це Кеніґсон, Варшавський, Ніколаєвський, прізвища конструкторів. Хоча був іще один варіант. К – "купив", В – "ввімкнув", Н – "не показує".

КВН-49 – перший масовий радянський телевізор. Екран був настільки крихітним, що в комплекті продавали ще й спеціальне збільшувальне скло. Його заливали дистильованою водою, і картинка візуально збільшувалась.

Ця крихітка важила 29 кілограмів. Та й узагалі габарити – це одне з достоїнств древніх телевізорів. Та головне – показувало. І на цей мерехтливий вогник зліталися насамперед сусіди.

Читайте також: Згадати Все. Від "блатних" акордів до сольфеджіо: як вчилися музики

Покупка телевізора кимось із сусідів означала лише одне – їхній авторитет відтепер непохитний. Такому вагомому придбанню в квартирі відводилося найпочесніше місце.

Такі жертви – заради краси. Хоча колись у цьому ритуалі було й раціональне зерно. Екрани старих телевізорів, типу КВН, навіть рекомендували закривати від сонячних променів. Із часом технології змінились, а традиції залишились. Заквітчаний і вбраний у гарну скатертину телевізор – це такий собі український фен-шуй.

Більше про еволюцію телевізорів – дивіться в прогамі.