Дві масштабні пожежі спалахнули у Росії 6 травня.

Варте уваги У Росії – рекордна за 20 років кількість секретних указів Путіна: так приховують втрати на війні

Згорів ринок

Перший з інцидентів стався на ринку "Вікаліна" у місті Владикавказ. Пожежа розпочалася зранку, коли торгівля лише розпочиналася. Тому людей там було небагато.

Але сама пожежа виявилася доволі великою. За лічені хвилини горіли чотири павільйони. Продавці на початку ще намагалися справитися з нею своїми силами, але їм це не вдалося.

Загальна площа пожежі склала 4 500 метрів квадратних. Пожежі присвоїли третій рівень небезпеки, а для її ліквідації довелося залучити одразу 50 пожежників та 17 одиниць спецтехніки.

Відео пожежі на ринку у Владикавказі

Поки причини пожежі невідомі. Цілком ймовірно, що спалахнула проводка, яка була не в належному стані.

Чимало продавців втратили усе своє майно. І тепер вони бідкаються про те, що їм не буде за що жити. Адміністрація ринку з ними на зв'язок не виходить.

За попередніми даними, які мінімум одна людина постраждала – жінку з опіками доставили до лікарні.

Згоріла вулиця

Значно потужніша пожежа виникла у місті Називаєвськ, що в Омській області. Там фактично вигоріли декілька вулиць на півночі міста.

Спочатку вогонь охопив два будинки. А потім швидко перекинувся і на сусідні, які на чималий відстані один від одного.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що горіло близько 90 будинків. Натомість місцева влада намагається значно зменшити масштаби трагедії, переконуючи, що згоріло лише 50 будівель.

За попередньою версією, причиною пожежі стало коротке замикання у трансформаторній будці, іскри з якої розлетілися по сухій траві. Вогонь швидко поширився через вітер та перекинувся на будинки.

Людей з цього району закликали евакуюватися. Однак не для всіх є місця для евакуації. Попри масштаб пожежі, влада виділила лише 70 місць.

Загалом же в Омській області 6 травня рятувальник 130 разів виїжджали на гасіння пожеж.

Пожежі в Росії після початку війни

Після 24 лютого, коли Росія підступно напала на Україну, на території самої держави-агресорки стали раз за разом виникати масштабні пожежі. При цьому горять різні об'єкти – від складів зі зброєю та військових частин до нафтобаз, а також військкоматів. Інколи спалахують і цивільні об'єкти, як-от житлові будинки чи ринки.

Найбільша кількість таких пожеж виникла на європейській частині Росії, поблизу кордону з Україною. Саме тут горіли військові склади та нафтобази. Всі вони використовуються для війни проти України. Але українська сторона свою причетність до цих пожеж заперечує.


Карта масштабних пожеж на території Росії після початку війни проти України / Фото з твітера intermarium24

Традиційно для Росії, горять ліси в Сибірі та на Далекому Сході. Вогонь розкинувся на площі в десятки тисяч гектарів. Але справитися з ним в Росії не можуть. Серед причин – техніку для виявлення пожеж, зокрема, безпілотники, тамтешня влада вирішила передати на війну проти України. Такі БПЛА вже збивали українські захисники.