Про це 24 вересня заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Він підкреслив, що захворюваність на коронавірус в Україні зростає вже десятий тиждень поспіль.

Важливо Україна щотижня отримуватиме до 500 тисяч доз вакцини Pfizer, – Шмигаль

Рекордні темпи зростання захворюваності

Головний санітарний лікар уточнив, що за останній тиждень (ймовірно, 17 – 24 вересня) кількість нових випадків COVID-19 у країні зросла на 68%, а госпіталізацій – на 51%. "Це найбільші темпи зростання захворюваності упродовж 2021 року", – наголосив він.

Ситуація наразі під контролем

Водночас Кузін запевнив, що навантаження на медичну систему наразі залишається контрольованим. Мовляв, зайнятих реанімаційних ліжок поки що є лише 34%, а ліжок з киснем – 31%. Варто зауважити, що пацієнти, яким необхідна киснева терапія, займають лише 19% таких ліжок. Натомість апарати штучної вентиляції легень зайняті поки що на 13%.

9 регіонів можуть стати "помаранчевими"

Крім цього, станом на 24 вересня вже 9 областей України демонструють ознаки помаранчевого рівня епідемічної небезпеки. Як уточнив Кузін, серед нових випадків коронавірусу переважає штам Дельта. Його реєструють майже у всіх госпіталізованих людей – така ситуація у більшості регіонів.

Статистика, яку напередодні опублікували у МОЗ, вказувала на те, що до помаранчевої зони можуть потрапити Дніпропетровська, Донецька, Київська, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська та Черкаська області. У цих регіонах перевищений показник динаміки рівня госпіталізацій.

Адаптивний карантин в Україні
Що відомо про адаптивний карантин в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу