Таку заяву зробив відомий український журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook.

"Вбивство Тимура Махаурі в центрі Києва, спрямований вибух радіокерованої міни, наштовхує на версію про черговий терористичний акт російських спецслужб", – підкреслює він.

Читайте також: Вибух авто на Бесарабці у Києві: що відомо про загиблого Тимура Махаурі

Як аргумент, він наводить слова джерел у правоохоронних органах Грузії про те, що Махаурі був особистим другом грузинського екс-міністра внутрішніх справ Георгія Лордкіпанідзе, а також був співробітником спецслужб та виконував завдання керівництва цієї країни.

"Очевидно, виходячи з цієї інформації, що Мехаурі є глибоко залученим у світ чеченської громади в Туреччині та володіє інформацією про російську агентуру, був дійсно незручною фігурою для російських спецслужб. Грузинські джерела стверджують, що російські спецслужби підставили Махаурі тоді в 2012-му (У 2012 році влада Туреччини звинувачувала Махаурі у вбивстві п’ятьох чеченців на території країни – "24"), щоб відвернути від своїх співробітників, які вели полювання на чеченців. Як тільки турки розібралися, що Махаурі працював на грузинів, і не є причетним до вбивств – його випустили", – додає Бутусов.

На його думку, ніякі бандити не застосовують для розбірок радіокеровані міни та спрямований вибух, натомість міни застосовують ті, хто не хоче залишати відбитків, хто хоче вбивати напевно та без контакту з жертвою, хто хоче забезпечити резонанс і залучити до вбивства увагу.

"Навіщо підривати людину, яка пересувається без охорони, до якого не складно дістатися простішими методами, а не шукати якихось кваліфікованих підривників? Ні, бандитам це не потрібно", – підкреслює представник ЗМІ.

Відтак, він робить висновок, що вбивство Махаурі – це чергова операція російської терористичної організації в Києві, а почерк є аналогічним до вбивства начальника управління спецрезерву ГУР Максима Шаповала, полковника контррозвідки Олександра Хараберюша та вбивства журналіста Павла Шеремета.

Читайте також: У мережі поширили нове промовисте відео вибуху на Бессарабці у Києві

Махаурі був знаковою метою – учасник чотирьох воєн проти Росії, учасник антиросійського підпілля. Думаю, отримавши оперативним шляхом інформацію про місцезнаходження Махаурі, російська агентура і влаштувала теракт. Шукати треба серед нових контактів Махаурі, серед них був вбивця або спільник вбивць. Чому їм це вигідно? Судячи з низки терактів, спецслужби РФ є стурбованими боротьбою руху Опору народів Кавказу, поневолених бандитським кадирівсько-путінським режимом. Тому полювання на всіх чеченців, які прямо або побічно є залученими у антипутінській рух, набирає обертів в різних країнах, які надають притулок тим, кого переслідує кремлівська влада,
– підсумовує Бутусов.

Нагадаємо, 8 вересня близько 18:00 у центрі Києва стався вибух в одному з автомобілів. Внаслідок інциденту постраждали жінка, яка перебуває у критичному стані в одній із лікарень столиці, та маленька дівчинка, що наразі є притомною.

Крім того, загинув чоловік – Тимур Махаурі. У МВС кажуть, що він "був відомим серед криміналітету" та його пов’язують "з чеченським колами".