Про це пише німецьке видання Luebecker Nachrichten.

"В каталонському конфлікті настав час істини: Мадрид діятиме проти сепаратистів рішучими заходами. Однак спостерігачі б'ють тривогу: зачистка буде не дитячою грою. Можна навіть говорити про "каталонський Майдан", – мовиться в матеріалі видання.

Читайте також: Незалежність Каталонії: як на це відреагували у світі

Автори матеріалу нагадують, що виступ прем'єра Іспанії Маріано Рахоя в Мадриді в регіональному парламенті в Барселоні зустріли заявами: "Це оголошення війни! Ми йдемо на війну!".

Видання припускає, що каральні заходи іспанської держави проти сепаратистів можуть початися вже на цих вихідних. Рішення про розпуск парламенту і призначення нових виборів, втім, може вдарити бумерангом, адже протистоятимуть Рахою близько 110 тисяч чиновників регіональної влади. Мовиться про громадянську непокору.

Спікер партії каталонського лідера Пучдемона вже заявив: "На жаль, будуть заворушення", а незалежний іспанський мозковий центр Real Instituto Elcano узагалі попереджає про ймовірність "каталонського Майдану".

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії проголосував за незалежність від Іспанії. Після цього Сенат Іспанії активував статтю Конституції країни, згідно з якою Іспанія може вести пряме управління в Каталонії.

Цього ж дня прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой оголосив про розпуск парламенту Каталонії та усунення від влади Пучдемона. Генеральна прокуратура Іспанії має намір почати розслідування щодо Пучдемона за підозрою в "заколоті".