Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовий експерт Михайло Притула. Потужна артилерія допоможе ефективно знищувати ворожу артилерію, піхоту та бронетехніку на великих відстанях.

Варто знати Як Вугледар став місцем бойової ганьби Росії та смерті еліти окупаційної армії

Артилерія прожене росіян з України

Фахівець пояснює, що коли піхота залишається сама в окопах без підтримки, логістики та боєприпасу, то єдиний варіант, який у неї залишається – лише відступати.

Ми це будемо спостерігати найближчим часом. Зараз вони кидають велику кількість на Бахмут, там зазнають доволі серйозні поразки – розуміють, що результату там не буде. І зараз будуть відкочуватися назад,
– заявив Михайло Притула.

Крім того, на його думку, Росія продовжить спроби мобілізувати ще певну кількість людей. Тому Україні також потрібна й сучасна авіація, аби переобладнати авіаційний парк і перейти на нову техніку й боєприпаси.

Михайло Подоляк про контрнаступ ЗСУ: дивіться відео

Західна артилерія в Україні

Наші західні партнери ще з перших місяців повномасштабного вторгнення робили акцент на постачанні Україні саме сучасної артилерії.

До паритету з Росією ми поки не дійшли, але в цьому аспекті партнери неабияк підсилили нашу обороноздатність. Якщо говорити лише про калібр стандарту НАТО в 155 міліметрів, нам передали таке озброєння:

  • САУ KRAB (Польща);
  • гаубиці M777 (США, Австралія, Канада);
  • гаубиці FH70 (Італія);
  • САУ Panzerhaubitze 2000 (Німеччина, Нідерланди);
  • САУ CAESAR (Франція, Данія);
  • САУ M109 (Норвегія);
  • САУ Zuzana 2 (Словаччина, Данія, Німеччина, Норвегія).

Загалом рахунок переданих нам західних зразків артилерії вже пішов на сотні. І цей процес досі триває. Яскравий приклад – Данія, яка передала нам усі свої самохідні артилерійські установки CAESAR.

Також вирішила передати Україні всі свої 155-міліметрові гаубиці й Естонія. Крім того, партнери надають нам і радянську артилерію зі своїх запасів. Найбільше – ще на початку повномасштабного вторгнення.