Що відбулося в Киргизстані й куди "зникли" політики, розповідає 24 канал.

Цікаво Протести в Киргизстані: мітингувальники захопили резиденцію президента – фото

"Таємне зникнення" політиків

Про зникнення Сооронбая Жеенбекова й Кубатбека Боронова першим повідомив Интерфакс-Запад. Видання посилається на заяву Ради безпеки Киргизстану.

Місцеперебування президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова й прем'єр-міністра Кубатбека Боронова невідоме. З метою безпеки схвалено рішення закрити кордон,
– заявив глава Радбезу Омурбек Суваналієв.

З його слів, ключові політики в державі публічно ніде не з'являлися з самого початку протестних акцій. Мовляв, були кілька відеозвернень президента, та невідомо, де саме ті були записані.

"Посадові особи, які покинули робочі місця, перебувають у конспіративних місцях. Сказати точно, де – ми не можемо, адже багато хто з них ховаються. Частина з них, як Боронов, запевняють, що працюють віддалено й у відставку не подавали", – сказав очільник Радбезу.

Що кажуть у Сооронбая Жеенбекова

У пресслужбі президента Киргизстану в коментарі російським ЗМІ заперечили, що Сооронбай Жеенбеков ховається чи, тим паче, кудись зник.

Навпаки там запевняють, що киргизький лідер продовжує працювати й проводить зустрічі з представниками усіх політичних сил – як провладних, так і опозиційних, що причетні до протестів.

Коротко про протести в Киргизстані:

  • Вони виникли на тлі невизнання громадянами результатів парламентських виборів. Ще раніше учасники акцій захопили резиденцію президента й будівлю Комітету нацбезпеки. З останньої протестувальники звільнили експерзидента Алмазбека Атамбаєва.
  • Вже 6 вересня ЦВК розглянула результати виборів і визнала їх недійсними. Відтак невдовзі має відбутися нове голосування, дату якого визначать протягом двох наступних тижнів.
  • Прем'єр-міністр Киргизтану Кубатбек Боронов на тлі протестів подав у відставку. Парламент 6 жовтня проголосував за призначення його наступника. Новим прем'єром обрали Садира Жапарова. Втім Боронов заперечує, що подавав у відставку.