Майор державної спеціальної служби транспорту України Сергій Білевич розповідає:

Ми працюємо тут 6 днів перевіряємо залізничні колії і мости і шляхопроводи, переїзди за цей час було виявлено різні види боєприпасів. Це і протипіхотні міни установлені в керованому варіанті із-за жд мостів, так само був знешкоджений міст, підготовлений до вибуху. Були встановлені протитанкові міни, вибухова речовина, прокладена магістральна міна, підготовлений міст до знищення. Це в населеному пункті Семенівка – автомобільний міст, який був знешкоджений.

Так само попадають різні стрілецькі боєприпаси, артилерійські боєприпаси, що не розірвалися, мінометні міни. Часто місцеве населення саме показує, де знаходяться ці боєприпаси. І так само зустрічаються на баласті жд-шляху, поблизу жд-станцій, автовокзалів, теж саме попадаються нерозірвані мінометні міни.

Також він розповідає, що сьогодні їхня група виконувала заявку про знешкодження вибухонебезпечних предметів в 2 кілометрах від вокзалу міста Святогорська. Було виявлено місцевим населенням предмети схожі на авіаційні бомби. Туди висунулася група. У 70 метрах від залізничної колії знаходилося 5 боєприпасів часів Другої світової війни. Це німецькі реактивні снаряди – 280 мм. Вони були знешкоджені, переміщені в безпечне місце для подальшого знищення.

Надалі група займалася перевіркою залізничного шляху від населеного пункту Семенівка в бік міста Слов'янськ. Було перевірено 5 км залізничної колії. Був виявлений тубус від ручного протипіхотного вогнемета "Джміль". Один снаряд калібром 122 мм і два снаряди калібром 23 мм.

Відчуваємо себе впевнено, спокійно. Люди займаються своєю справою не перший рік. Практично всі учасники боєвих дій за розмінування. Тобто ця робота для нас не нова. Єдине що – нам доводиться тут зіштовхуватись з боєприпасами котрі використовувалися в терористичних цілях. Тобто на це потрібно звертати увагу, тобто це не просто снаряди часів Другої світової війни, а поставлені міни, міни – пастки, які ставили професіонали.

Я думаю що все закінчиться добре. Місто Слов'янськ потихеньку повертається до мирного життя. Люди повертаються, життя налагоджується. Так що, я думаю, буде мир. Всі хочуть миру, – говорить Сергій Білевич.