Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив військовий експерт, генерал-лейтенант, засновник БФ "Закриймо небо України" Ігор Романенко. За його словами, заява Пісторіуса може бути натяком на передачу Україні далекобійних ракет.

До теми У Міноборони Німеччини вважають допустимими операції ЗСУ на території Росії

"Це було досить незавуальовано. Німці останні пів року просто молодці. Для нас важливо, щоб постачалися далекобійні засоби. Наші генерали говорили, що потрібно з військової точки зору підтягнути наші можливості. Бо для них це лише далекобійні засоби, а для нас це тисячі життів наших військових", – зауважив він.

Світ змінив позицію щодо війни

Романенко зазначив, що думки щодо війни в Україні змінилися не тільки у Німеччини, але й у більшості країн світу. Світові лідери розуміють, що Україна дотримується міжнародного права та бореться за свою землю.

Військовий експерт пригадав, як у 2014 році українці зазнавали величезних втрат, а росіяни нехтували усіма міжнародними правилами ведення війни. Тоді Україна не мала такої підтримки від світової спільноти.

У 2014 році ми зазнавали величезних втрат, тому що не могли обстрілювати росіян у відповідь. Вони робили все, що хотіли, не зважаючи на міжнародні правила ведення війни,
– підкреслив він.

Романенко про заяву Пісторіуса: дивіться відео

Що заявили у Міноборони Німеччини

  • Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що не вбачає нічого поганого в тому, щоб сторона, на яку напали, переміщувалася територією ворога та проводила там свої військові операції. Мовилось про те, що ЗСУ можуть атакувати військові об'єкти на території Росії.
  • Натомість Пісторіус наголосив, що такі дії можуть продовжуватися, поки це не загрожує цивільним громадянам.
  • Очільник Міноборони Німеччини також зауважив, що українська сторона може проникати на територію Росії з метою відрізання шляхів постачання.