Ба більше, два з восьми кораблів, які залишились, надто старі і не виходять у море. Про це розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Дивіться також "Україна грає у морський бій": у мережі показали недалеке майбутнє флоту Росії – гаряче відео

Перед самим початком повномасштабного вторгнення під приводом навчань вони завезли до Чорного моря через Босфорський пролив ще шість одиниць. Загалом – 13,
– зазначив Плетенчук.

Як "мінусували" кораблі ворога ЗСУ

Першим Сили оборони знищили російський ВДК "Саратов". Сталось це 24 березня 2022 року у порту тимчасово окупованого Бердянська. Також українські сили тоді завдали пошкоджень великим десантним кораблям "Цезар Куніков" і "Новочеркаськ".

4 серпня українські морські дрони атакували Новоросійськ, внаслідок чого було знищено ВДК "Оленегорский горняк".

За словами Плетенчука, ще один російський великий десантний корабель перебував на ремонті, але його, ймовірно, теж знищили.

Скільки залишилось кораблів

"Тобто щонайменше п'ять одиниць. Таким чином залишається вісім великих десантних кораблів, може більше", – заявив речник ВМС ЗСУ.

Водночас зауваживши, що ця інформація потребує уточнення станом на зараз.

Раніше військово-морський експерт Defense Express, капітан 1 рангу у відставці Володимир Заблоцький заявляв, що із восьми наявних військово-десантних кораблів, два – є непридатними для використання й не виходять у море. За його словами, вони "дуже старі".

Росія позбувається своїх кораблів: останні новини

  • Нещодавно, в ніч проти 13 вересня в окупованому Севастополі атаки зазнав російський великий десантний корабель "Мінськ" та підводний носій ракет "Калібр", а вранці 14-го було атаковано два патрульних кораблі проєкту 22160 "Василій Биков".
  • Після ракетного удару по Севастополю росіяни вирішили розосередити та сховати якомога далі від Криму свої вцілілі кораблі.
  • У Криму фактично, весь Чорноморський флот агресора перебуває під загрозою вогневого ураження ЗСУ. Саме тому ворог розосереджує кораблі: одні виводить подалі в море, інші ховає біля Новоросійська.