Про це президент Володимир Зеленський заявив під час свого вечірнього звернення 26 травня, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що Україна завжди буде незалежною державою, і її не зламати. Питання лише в тому, яку ціну доведеться заплатити українцям за свою свободу, а Росії – за цю безглузду війну.

До теми Без нафтового ембарго: ЄС може погодити новий пакет санкцій проти Росії найближчим часом

Росія щодня отримує від європейців по мільярду євро

Зеленський зазначив, що катастрофічне розгортання подій в Україні можна було б зупинити, якби світ поставився до цієї ситуації, як до своєї.

"Якби сильні світу цього не загравали з Росією, а реально натиснули заради припинення війни. Ось просто погляньте на ситуацію зараз. Скільки вже тижнів Європейський Союз намагається узгодити шостий пакет санкцій проти Росії?", – додав глава держави.

Він зауважив, що наразі країна-агресорка отримує від європейців майже по мільярду євро на день за постачання енергоресурсів.

Звичайно, я вдячний нашим друзям, які просувають нові санкції. Але звідки взялося стільки могутності в тих, хто блокує шостий пакет? Чому їм досі дозволено мати стільки могутності, зокрема й у внутрішньоєвропейських процедурах?
– наголосив президент.

Також Зеленський додав, що за тижні війни світ досі не наважився заблокувати російську банківську систему, а саме – усі банки країни-агресорки, щоб позбавити її змоги фінансувати не лише війну проти України, а й політику створення розколів і криз у світі.

"Скільки вже часу ми боремося, щоб Україні надали всю зброю, яка необхідна, щоб змінити характер боїв і почати рухатися швидше й більш упевнено до вигнання окупантів. Усю зброю, включно з MLRS. З тими системами, які реально необхідні, щоб зупинити цю агресію", – зазначив Зеленський.

Глава держави підсумував, що він впевнений, що завдяки зусиллям, яких докладають українські урядовці та дипломати, світ таки почує Україну.

Цікаво Президент Чехії сподівається, що війна завершиться перемогою України, а не "гнилим компромісом"

Коротко про шостий пакет санкцій ЄС проти Росії

  • Наразі триває боротьба навколо шостого пакета санкцій Євросоюзу. Його ухвалення затримується через позицію кількох країн, які найбільше залежать від постачання російської нафти.
  • ЄС запропонував надати їм відстрочку на пошук нових постачальників – Чехія могла б запустити ембарго з липня 2024 року, а Угорщина та Словаччина – з 2025 року.
  • Проте для Угорщини ця пропозиція видалася недостатньо вигідною. В обмін на згоду на нафтове ембарго проти Росії Будапешт вимагає від ЄС мільярдної допомоги.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто оцінив відмову від російської нафти у 15 – 18 мільярдів євро.

Дивіться звернення Володимира Зеленського: