Травневе і Гладосове. Ці два населені пункти розташовані більш ніж за 60 кілометрів на північ від Донецька. Ще кілька днів тому ця територія була під владою бойовиків. Наші солдати звільнили села без жодних втрат.

Зараз українські військові намагаються допомогти місцевим мешканцям оговтатись від життя у так званій "ДНР".

Читайте також: Важко поранений в зоні АТО боєць впав у кому, лікарі борються за його життя

"Сьогодні привезли, крім представників ремонтно-експлуатаційної служби, речі першої необхідності, продукти харчування та набори для родин з маленькими дітьми та лежачими інвалідами, людьми похилого віку", – зазначив начальник групи координації Цивільно-військового співробітництва штабу АТО Владислав Кравченко.

Щоправда, повністю позбутися впливу терористів не виходить. Бойовики не хочуть так просто віддавати села. Сьогодні ці території обстрілюють з важкої артилерії.

Вони (терористи "ДНР" – 24) абсолютно нічого не дотримуються, ніяких там ні домовленостей, нічого. Вони б'ють навмання, можуть навіть "шмальнуть" і в село по мирних жителях, їм немає різниці. Ну, потім вони ж, правда, все підлаштують так, ніби це роблять воїни ЗСУ, хоч в нас навіть такої зброї немає. Все, що є тяжке, воно все відведене,
– розповів боєць ЗСУ на позивний "Митрич".

Це загрожує життю мирних жителів. Військово-цивільна адміністрація не може забезпечити їх світлом, харчами та медичною допомогою. Проїхати на передову майже неможливо.

Тим часом офіційний Київ оприлюднив загальну кількість бойовиків на Донбасі. За даними розвідки, на території ОРДЛО – більше 35 тисяч російських військових. Танків та БТРів там майже півтори тисячі одиниць.