В чому завдання міністерства енергетики

Міністерство енергетики займається тим, щоб забезпечити сталу роботу української енергосистеми. Тож, в першу чергу, завдання міністерства забезпечити українцям світло і тепло. Також дії скеровані на те, щоб забезпечити потреби економіки нашої держави.

РФ більше не впливає на енергетику України

З квітня 2016 року нам вдалось при такій непростій ситуації, коли нам перекривали поставки антрацитової групи, не імпортувати жодного кіловата російської електроенергії. Хоча в 2015 році ми отримували від Росії 2,5 мільярда кіловат на годину. Тобто ми відійшли від механізмів прямого впливу Федерації на українську енергетику. Як ви гадаєте, чи задоволений наш східний сусід тим, що втрачає такий серйозний важіль впливу?

Звісно, є товари, які ми досі купуємо в РФ. Але, на приклад, я думаю, що в 2018 році ми завершимо будівництво сухого сховища відпрацьованого ядерного пального і будемо ще менше залежати від Росії.

Про надзвичайні заходи в українській енергетиці

Чому вони введені саме зараз? Звичайно, це пов'язано, в першу чергу, з блокадою ОРДЛО. На що направлені заходи? Перш за все, аби в ручному режимі відрегулювати теплові генерації, максимально завантажити газовою групою вугілля, яке добувається в Україні, і мінімізувати витрати дефіцитної антрацитної марки.

Про контрабанду

Блокади були зв’язані з тим, аби держава силовим методом вирішила ці питання. Але держава пішла на діалог, дала можливість зважити усі за та проти. Я думаю, що основне озвучили: контрабанди не може бути. Бо що таке контрабанда: це контрафактні речі, товари підакцизні. От ці товари контролювати треба. Але те, що пов’язане з енергетикою чи з металургійним комплексом – це вже інша розмова.

Про силовий розгін блокади

Такого не планували. Варіант силового розгону навіть не обговорювали.

Про торгівлю з "ЛНР" та "ДНР"

Ми не маємо торговельних відносин з "ЛНД" і "ДНР". Навіть де-факто. Яким документом користується Україна у поставці вугілля? Це рішення Ради національної безпеки та оборони, яке визначило підприємства, які можуть поставляти.

Ці підприємства повинні реєструватись в Україні, платити податки Україні. Всі ці шахтарі мають бути в Україні й тільки тоді оплата, яка здійснюються на картку "Ощадбанку". І ось так вони отримують кошти за зароблене ними вугілля. Немає жодної можливості, щоб фінансувалося "ДНР" та "ЛНР".

Про "Роттердам+"

"Роттердам+" не працює і не працював. І в основному це була позиція міністерства, яке визначило ціну і яке не підв’язало її до "Роттердаму+". Саме тому ми отримали різницю між ціною в "Роттердамі+", яке складає три тисячі гривень і 1730 гривень, які визначило міністерство.