Кількість біженців у світі досягла рекордної позначки — 65 мільйонів осіб. І половина з них — діти. Такі дані сьогодні оприлюднило агентство ООН у справах біженців. У всьому світі людей, які змушені рятуватися на чужині від війни, називають біженцями. В Україні ж вони — внутрішньо переміщені особи. Одна з них — Олена Білоус. Разом із друзями вона створила перший в Україні кукурудзяний лабіринт.

Ми вирішили зробити щось унікальне, що раніше не робилося. І прийняли рішення створити кукурудзяний лабіринт, адже за кордоном це дуже популярно,
— розповіла Олена.

Це тільки мала частка того, чим дівчина займається у столиці. Розпочати власний бізнес Олену змусила війна. Вона — переселенка з Донецька, там працювала у комфортному офісі доки не довелося тікати з власної домівки.

Читайте також: Чому іноземці обирають Україну для роботи та життя

"Більше 2 мільйонів осіб зі Східної України та Криму були змушені покинути свої домівки і стати або внутрішньо переміщеними особами, або біженцями за кордоном", — розповів Голова Представництва Агентства ООН у справах біженців Пабло Матеу

Та є в Україні і біженці з-за кордону. Надія разом із сестрою переїхала до України з африканського Конго, коли там почалася громадянська війна. Заробляють тим, що створюють і продають прикраси. Розповідає, спочатку було важко адаптуватися, особливо вивчити мову. Хоча це — найменша з проблем, з якими стикаються біженці. Далі — знайти житло та роботу. Тому більшість іноземців відкривають невеличкий бізнес, найчастіше пов'язаний з національними традиціями та кухнею. В Україні вже знайшли притулок 3 тисячі людей з 70 країн світу.

Читайте також: Дослідження Amnesty International: де найбільше люблять і ненавидять біженців