Мовиться про територію в районі російського села Нова Таволжанка, що у Шебекінському районі Бєлгородської області. Варто зазначити, що 4 червня добровольці з Російського добровольчого корпусу та легіону "Свобода Росії" пропонували губернатору особисту розмову, проте він не прийшов, пише 24 Канал.

Дивіться також Російські добровольці запропонували губернатору Гладкову "жест доброї волі": все, що відомо

Що відомо про територію Бєлгородської області

На карті DeepState зазначили, що 9,77 кілометра квадратних території Бєлгородської області мають невідомий статус. Тепер ця територія позначена вже як сіра зона.

Незначні уточнення на мапі, додано сіру зону біля Нової Таволжанки,
– зазначили на карті у ніч проти 5 червня.

Сіра зона у Бєлгородській області / Скриншот 24 Каналу

Який вигляд має сіра зона на Бєлгородщині: дивіться карту

Окрім того, у ніч проти 5 червня творці карти DeepState зазначили, що у Бєлгородській області:

  • зафіксували роботу проукраїнських підрозділів у Новій Таволжанці;
  • там ворог не контролює пункт пропуску;
  • росіяни хоч і перекидають додаткові сили, та не можуть зрозуміти, що їм робити через відсутність управління;
  • тривають взаємні обстріли вздовж державного кордону.

Що цьому передувало

  • 22 травня Російський добровольчий корпус та легіон "Свобода Росії" заявили, що повернулись в Росію, щоб "звільнити" її від режиму Владіміра Путіна. У той же день вони "звільнили" Козинку, Грайворон і Гору-Поділ у Бєлгородській області.
  • Вже 1 червня росіяни проводили рейди біля села Нова Таволжанка поблизу Шебекіно. 3 червня бійці заявили про нове завдання – закріпитись у сірій зоні у Бєлгородській області.
  • Тоді Російський добровольчий корпус написав, що у частині Бєлгородщини вже можна спостерігати покинуті будинки та повну відсутність місцевої адміністрації та представників поліції. Тож бійці РДК знову висунулись на завдання.
  • Після того, як 4 червня губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков проігнорував звернення РДК та не прийшов до них на переговори в обмін на повернення двох полонених, бійці записали нове звернення. Вони заявили, що влада області "не знайшла у собі мужності обміняти свій дорогоцінний час на життя та волю" полонених.
  • У відповідь на відеопропозицію Гладкова зустрітися в інший час та в іншому місці, бійці відповіли, що губернатор умов ставити їм не буде і вони говоритимуть зі значно впливовішими людьми Росії.