Про це повідомляє "Кримська правозахисна група", передає УНІАН.

Жінка зазначила, що Володимира Балуха почали переслідувати ще з 2014 року, коли Росія анексувала Крим. Відтоді окупаційна влада почала нахабно фабрикувати проти активіста кримінальне провадження через проукраїнську позицію останнього. В результаті – його кинули за ґрати на чотири роки за злочини, які він не скоював.

Читайте також: В окупованому Криму намагаються зірвати патріотичні заходи

"Я, Балух Наталія Володимирівна, звертаюся до вас з гірким материнським проханням та із закликом до розсудливості та порядності! Я думаю, вам відомо, бо це ні для кого не секрет, що в Криму розгорнута широкомасштабна кампанія з "боротьби з тероризмом" або, як кажуть у народі, боротьбі з інакомисленням. Сумніваюся, що терористична загроза в Криму насправді існує, але те, що під виглядом боротьби з тероризмом, влада Криму руками працівників ФСБ і МВС розправляється з неугодними їй громадськими діячами та простими громадянами, для мене і нашої сім'ї стало доведеним фактом", — розпочала звернення до Путіна мати Балуха.

Вона наголосила, що український національний прапор, який став причиною ув'язнення її сина, висів ще до окупації Криму у 2013 році "на знак солідарності з народом України — своїм народом у його боротьбі з антинародним режимом Януковича".

Мій син вивісив державних прапор України на будинку своєї цивільної дружини й відмовився його знімати після подій березня 2014 року, незважаючи на погрози з боку тієї ж місцевої влади та силових структур,
— зазначила кримчанка.

З листа стало відомо, що російські силовики неодноразово в її будинку та будинку дружини Балуха проводили незаконні обшуки. Крім того, українцю погрожували фізичною розправою і змушували залишити Крим.

"Цілий рік син змушений був судитися, не бажаючи миритися з абсурдними, на 100% брехливими обвинуваченнями, висунутими проти нього. Протягом цього року представники місцевої влади і співробітники силових структур неодноразово погрожували моєму синові, заявляючи, що якщо він не зніме прапор й не забереться з Криму, то "доскакається" до того, що у нього знайдуть зброю або наркотики і тоді, мовляв, "будемо розмовляти вже по-іншому", — повідомила Наталія Балух.

Читайте також: 76-річний Караметов вийшов із СІЗО в анексованому Криму

Мати полів'язня зазначила, що саме "під державним прапором України, який став першопричиною переслідувань сина, на горищі будинку "доблесні" служаки виявили (з третьої спроби!!!) обіцяні раніше боєприпаси".

Якщо будете ласкаві відповісти мені, то зробіть це як гарант Конституції, а не гарант безкарності за її нехтування! І не словом, а ділом, бо звук в моєму телевізорі безповоротно відключений,
– закінчила свій лист жінка.

Повний текст листа читайте тут.

Нагадаємо, ФСБ затримала Балуха у грудні минулого року. Нібито у себе вдома чоловік зберігав вибухівку та інші боєприпаси. Після півроку тяганини за сфабрикованими звинуваченнями та тиском на підсудного так звана кримська Феміда присудила Балуху 3 роки і 7 місяців у в'язниці плюс штраф у 10 тисяч рублів.