Про це розповів спікер Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону. Він наголосив, що, попри все, українські оборонці тримають оборону.

Актуально Ворог боїться контрнаступу ЗСУ на двох напрямках: карта бойових дій станом на 9 січня

У Соледарі відбуваються жорстокі бої. 106 обстрілів на цьому напрямку здійснив ворог за добу, 22 бойові зіткнення відбулося. Безпосередньо вживаються заходи для того, щоб ворог не міг просунутися далі, завдаються системні удари з нашого боку,
– розповів Череватий.

За його словами, вчора було виділено додаткові сили і засоби на цей напрямок.

"Соледар на постійному контролі. Я думаю, що спільними зусиллями вдасться стабілізувати становище", – додав Череватий.

Як змінить наступ морозна погода

Він також висловив сподівання, що морозна погода дасть змогу використовувати важку техніку: танки, БМП, БТР – отже, це сприятиме контрнаступу.

Яка сторона краще підготується, підготує свою техніку до зимового етапу експлуатації, підготує особовий склад, розробить кращі тактичні плани – та й матиме перевагу,
– наголосив спікер.

Актуально про ситуацію біля Соледару

  • Вчора, 8 січня, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр теж повідомила, що наразі біля Соледару дуже складно: окупанти сконцентрували чималі зусилля для того, щоб вийти на кордони Донецької області, принаймні, з пропагандистською метою.
  • Російські війська штурмують Соледар з 27 грудня. "Штрафбати" Путіна з ПВК "Вагнер" та російські повітряно-десантні війська намагаються вибити місто, яке захищає 46-та аеромобільна бригада.
  • Загарбники планували обійти Соледар з Півдня, але не вийшло, і рух зупинився. Наші війська зупинили ворога вздовж водогону, що йде від Слов'янська до Донецька. Тож росіяни намагаються взяти Соледар або рухатися трохи на Північ від нього. А вже з Півночі зайти у Бахмут.