За відповідне рішення у першому читанні проголосував 261 депутат. Із повним текстом законопроєкту №2325 можна ознайомитися на сайті Верховної Ради.

Перед цим Рада розблокувала підписання "антиколомойського закону": усі подробиці

Закон депутати ухвалили за основу. Обговорення точилося довкола того, чому у назву свята не винесли фемінітиву "захисниць", а використали множину від іменника "захисник".

Як змінили назву свята

Аби змінити назву свята, народні депутати ухвалили зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України. Авторкою законопроєкту є депутатка від "Слуги народу" Марина Бардіна.

На наше глибоке переконання, нинішня назва свята “День захисника України” не повністю передає його суть та зміст. Адже поруч із чоловіками-захисниками Україну боронили також і жінки-захисниці,
– вмотивувала закон авторка у пояснювальній записці.

Водночас у законопроєкті не пояснено, чому в назву свята вирішили не виносити фемінітив. Відтак, свято запропонували перейменувати, просто внісши в назву форму множини – "захисників".

Що відомо про День захисника України

  • Свято виникло під час зростання патріотичних настроїв у відповідь на агресію Росії на Донбасі і в Криму.
  • П'ятий президент Петро Порошенко встановив 14 жовтня державним святом своїм Указом у 2014 році. Тоді ж він скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого.
  • Свято випадає на 14 жовтня, адже в цей день відзначають День українського козацтва, символом якого була Богородиця.
  • 5 березня 2015 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про встановлення офіційного вихідного 14 жовтня.

День захисника України – дивіться відео 24 каналу