Сайт "24" розпочав проект до Дня Незалежності. 25 років самостійного шляху, 25 років досягнень і звершень. Чим запам’ятався кожен рік? Згадайте з нами як це було!

Остання спроба

До розпаду СРСР йшло вже давно. 19-21 серпня 1991 року реакційні сили імперії зробили останню відчайдушну спробу врятувати союз.

Вони створили у Москві Державний комітет з надзвичайного стану. Комітет планував, як у часи сталінського режиму, заборонити діяльність органів, партій і рухів, які не влаштовували нову владу. Були заборонені страйки, мітинги, збори. Вводився повний контроль ЗМІ. У Москву ввели війська, а президента Михайла Горбачова взяли під домашній арешт. Але всі ці відчайдушні кроки вже не могли зупинити розпаду.

Чому провалився путч?

Леонід Кравчук тоді зайняв виважену позицію. У зверненні до українців він не дав оцінки створенню Державного комітету з надзвичайного стану.

Проти путчистів рішуче виступило і тодішнє керівництво Росії. Президент Борис Єльцин закликав людей до опору. Москвичі взялися будувати барикади, частина військових перейшла на бік людей. Путч провалився. 21 серпня у столицю повернувся Михайло Горбачов і відмінив усі диктаторські нововведення.

24 серпня Горбачов засудив дії компартії. Єльцин видав указ про припинення діяльності комуністичної партії РРФСР.

Доленосне рішення

У цей же день сталася вирішальна подія для України! Верховна Рада прийняла Акт про державну незалежність України. Також Рада вирішила провести 1 грудня всеукраїнський референдум на підтримку цього Акту.

На референдум прийшло 32 мільйони українців. Їхнє рішення було однозначним: 90,35% підтримали незалежність країни!

8 грудня президенти України, Росії і Білорусі підписали заяву, після якої існування Радянського Союзу припинилося. А Україна розпочала свій самостійний шлях.

1991 був непростим роком. Рік сповнений надій і переживань. На фоні глибокого економічного занепаду, страхів і переживань, українці розпочали свій новий шлях вільних, незалежних людей, які знають, куди йдуть і чого прагнуть.

Це була лише перша, але така важлива перемога!

Редакція "24" вітає усіх з прийдешнім Днем Незалежності!