У січні 2014 року Росія привезла святині до Криму. Разом з ними прилетіла група росіян, яка провела переговори з тоді ще спікером парламенту Криму Володимиром Константиновим та маловідомим у 2014 році проросійським політиком Сергієм Аксьоновим.

Варто прочитати У бік окупованого Криму запустили прапор України з посланнями

Акцію оплатив російський олігарх

"Дари волхвів" 24 січня того ж року привезли до Києва під патронатом Російської православної церкви. Оплачував акцію російський православний олігарх Костянтин Малофєєв.


Костянтин Малофеєв / Фото TASS

"Ми принесли сюди чесні "Дари Волхвів" благочестивому народу України по благословінню святійшого патріарха Московського та всієї Русі Кирила", – зазначив настоятель монастиря святого Павла, архімандрит Парфеній.

Охороною керував Ігор Гіркін – полковник ГРУ. Він використовував псевдонім Стрєлков. До Криму везти "Дари волхвів" не збиралися, однак плани змінили за день.

Святійший патріарх Московський і Всієї Русі Кирило наполіг, щоб у маршрут принесення чесних "Дарів Волхвів" сюди, в межах російської церкви, обов'язково був включений Крим – Сімферополь і Севастополь,
– пояснив насельник монастиря святого Павла, монах Никодим.

Склад делегації

У складі делегації, окрім Гіркіна та Малофєєва, були:

  • депутат Держдуми Росії Олег Лебедєв;
  • ексдепутат Держдуми Росії Дмитро Саблін. Також він був сенатором Ради Федерації, заступником глави російської організації "Бойове братство", який пізніше став співзасновником руху "Антимайдан" у Росії.

Власник реліквії, завезеної на півострів, настоятель афонського монастиря святого Павла ігумен Парфеній, також був залучений в акції. Вже через 4 роки представники УПЦ МП використовували авторитет Парфенія для вкидання негативних меседжів щодо української автокефалії.

Зверніть увагу Наказував дітям оголюватися та вчиняв із ними розпусні дії: у Львові судитимуть псевдопастора

Російські військові розташовувались у храмах

Засновниця "Центру релігійної безпеки" Тетяна Деркач підтвердила, що російські військові дійсно розташовувалися в храмах, де зберігали свою зброю. А коли відбувалося захоплення українських військових частин, то росіяни брали із собою священників, які вмовляли військових ЗСУ "не воювати проти братів".

Дивіться повний випуск "Крим.Реалії" на 24 каналі

Релігієзнавець Дмитро Горєвой зауважив, що Костянтин Малофєєв і зараз продовжує політичну діяльність під прикриттям РПЦ, просуваючи відновлення нібито історичної Росії.