Сайт "24" розпочав проект до Дня Незалежності. 25 років самостійного шляху, 25 років досягнень і звершень. Чим запам’ятався кожен рік? Згадайте з нами – як це було!

4 липня 2015 року на Софійській площі у Києві майже дві тисячі патрульних склали присягу на вірність Україні. Тоді ж Київ охопила справжня ейфорія, адже молоді люди у симпатичних формах "як в американському серіалі" привертали увагу всіх. Столицею пройшла акція "Селфі з копом", а фото з патрульним стало своєрідним трендом у соцмережах.

Після Києва реформа стартувала в Одесі, Львові, Харкові, а потім – в інших містах України. Зараз поліцейські працюють у 32 містах України.

Всього в Україні налічується близько 13 тисяч поліціянтів, третина з яких – жінки. Деякі копи стали справжніми знаменитостями. До прикладу, киянку Людмилу Мілевич визнали секс-символом української поліції.

За рік своєї роботи поліцейські наклали штрафів на понад 9 мільйонів гривень та склали майже 44 тисячі протоколів. Не обійшлося і без скандалів. Одним із найбільш резонансних стала смерть неповнолітнього пасажира BMW від кулі поліцейського Сергія Олійника. Патрульний своєї вини не визнає та зараз перебуває під домашнім арештом. Слідство триває.

Українські копи виписали штрафи на порушення багатьом відомим людям. У їх списку депутат Володимир Парасюк, олімпієць В’ячеслав Олійник та почесний президент Федерації футболу України Георгій Суркіс.

Окрім похвали та підтримки, поліцейські почули у свій бік і багато критики. Здебільшого українці скаржились на масові ДТП за участі поліцейських. За рік патрульні розбили понад 200 автівок.

Незважаючи на критику та докори, в Нацполіції в один голос стверджують, що українці стали більше довіряти правоохоронцям. Адже в чотири рази виросла кількість звернень до поліції.

Нова поліція стала початком докорінної зміни правоохоронних органів, реформа яких триває і досі. І все, аби українці могли спати спокійно.

Редакція "24" вітає усіх з прийдешнім Днем Незалежності!