У той час як українські війська відстоюють свої позиції на фронті, Євросоюз планує інвестувати в артилерійські боєприпаси та інше обладнання. Також лідери Альянсу зберуться 1 лютого, аби обговорити економічний пакет для України, який може становити до 50 мільярдів євро.

Дивіться також До 2037 року нас може лишитися 30 мільйонів: що чекає на Україну після війни

Нова стратегія підтримки Києва

Новий план ЄС передбачає відшкодування державам-членам за військову допомогу Україні. Це дозволить збільшити обсяги постачань озброєнь та боєприпасів, необхідних для ефективної оборони. Німеччина, Велика Британія та інші країни вже зобов'язалися надати мільярди доларів на підтримку України.

Якщо враховувати залежність України від зовнішньої підтримки, то вибір, зроблений країнами-членами та партнерами ЄС у найближчий період: або дозволить Україні рішуче прогресувати, або серйозно підірве її здатність протистояти,
– цитує The Wall Street Journal.

Крім того, пропозиція ЄС передбачає створення спеціалізованого військового фонду, який забезпечить стабільне фінансування військових потреб України. Це дозволить зосередитись на спільних закупівлях та уникнути блокування виплат, скажімо, з боку тої ж Угорщини.

Очікується, що новий фонд допоможе збільшити виробництво важливого озброєння та забезпечить нашу державу необхідними ресурсами для протистояння агресії. Він також стимулюватиме європейські оборонні компанії до розширення виробничих потужностей.

Цей крок Євросоюзу є відповіддю на потребу України в міжнародній підтримці, особливо в контексті затримки додаткової військової допомоги зі США. Європейські лідери визнають, що їхні рішення в найближчому майбутньому матимуть вирішальне значення для здатності України протистояти Росії.

Дивіться також Без допомоги США Україна може програти війну: експерт-міжнародник прокоментував такий ризик

Запропоновані заходи мають на меті зміцнити обороноздатність України та забезпечити її необхідними ресурсами для тривалої боротьби за свою незалежність. У Брюсселі прагнуть досягти консенсусу серед своїх членів, щоб надати Україні всебічну підтримку в цей критичний час.

Інші кроки Євросоюзу

  • Нещодавно 24 Канал писав, що Євросоюз розробив пакет гарантій безпеки для України. За попередньою інформацією, 22 січня будуть напрацьовані конкретні пропозиції, які можуть обговорити європейські лідери під час наступного засідання Євроради.
  • Водночас джерела нашого видання зазначають, що у Берліні готують новий масштабний пакет санкції проти Росії, який планують ухвалити до 2 роковин від початку повномасштабного вторгнення – тобто до 24 лютого 2024 року.