Про це повідомив високопосадовець ЄС на умовах анонімності, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі. Окрім цього Євросоюз готується впровадити новий пакет санкцій до роковин повномасштабного вторгнення в Україну.

Дивіться також 10 мільярдів для Орбана – помилка Урсули․ Як Угорщина знову може шантажувати ЄС і Україну?

Гарантії для України

Єврокомісія розробила документ із гарантіями безпеки для України, які може взяти на себе у майбутньому. За словами високопоставленого співрозмовника, ці гарантії включають не лише забезпечення військової безпеки, а стосуються й переговорів про членство в ЄС.

Звичайно, це питання буде на порядку денному під час Ради міністрів закордонних справ в понеділок. Ми сподіваємося, що матимемо щось більш конкретне до Європейської Ради,
– сказав дипломат "офф рекорд".

Окрім цього анонімний співрозмовник зазначив, що Євросоюз планує оголосити про новий пакет санкцій проти агресора на роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Деталі нових санкцій наразі невідомі. Проте у Брюсселі кажуть про оновлення списку санкцій проти фізичних і юридичних осіб.

Війна та Євросоюз

  • У Єврокомісії твердо переконані, що Росія не готова до миру в Україні – розмови російського керівництва про мирні переговори є "просто словами". В ЄК зазначають, що ЄС підтримує перемогу України. Щодо мирних переговорів, у Брюсселі вважають, що останнє слово має бути за Києвом.
  • Європарламент проголосував за резолюцію із закликом до Ради ЄС активізувати 7 статтю проти Угорщини, що може призвести до втрати голосу у Євросоюзі. Європарламентарі засудили позицію Орбана під час саміту ЄС в грудні, де він заблокував виділення 50 мільярдів євро фінансової допомоги для України.
  • Водночас Брюссель перевіряє дані щодо надання озброєння для України від країн-членів ЄС після початку повномасштабної війни. Канцлер Олаф Шольц наголосив на підрахуванні та порівнянні військової допомоги для України та закликав збільшити підтримку країни у стані війни.