Фактів витоку змісту тестів чиновники не зафіксували. Тож, кажуть, всі спроби продавати завдання в мережі Інтернет - звичайне шахрайство. Врахували й минулорічний досвід - вдосконалили систему захисту як самих тестових зошитів, так і пакетів, у яких їх транспортуватимуть.
Ігор Лікарчук (директор Українського центру оцінювання якості освіти): “Коли ця пломба, якщо хтось її намагається порушити чи її знімає // знімається її верхня частина, а на площині залишається той відбиток, який вже нічим зняти неможливо”.
Застерігають освітяни і винахідливих абітурієнтів від використання техніки для прийому та передачі голосової інформації. Адже спостерігачі знаходитимуться в усіх пунктах тестування, багатьох аудиторіях та серед тих, хто тестування проходитиме.
Ігор Лікарчук (директор Українського центру оцінювання якості освіти): “Кожен випадок використання технічних засобів, або так званих шпаргалок і інших речей буде вести до того, що робота буде анульована, і під час додаткової сесії з Зовнішнього оцінювання - такий абітурієнт не зможе повторно пройти тестування”.
Цього року тести складатимуть більш як 430 тисяч абітурієнтів - саме стільки зареєструвалось охочих. Наймолодшому з них - 15 років - найстаршому - 64. З 2 до 4 червня вони складуть тести з української мови та літератури. Завершиться цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання 23 червня тестуванням з фізики.
2 хв
2 червня в Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання
Надруковано більше півтора мільйони тестових зошитів, 25,5 мільйонів сторінок перекладено мовами національних меншин.