Відомо, що яхтсменові встановити світовий рекорд вдалось 4 червня. Він став найстаршим у світі яхтсменом-одинаком, який переплив Тихий океан.

Читайте також Квіткова інсталяція "Привид Києва" потрапила до реєстру рекордів України

Подорож тривала понад два місяці

Хоріе прибув до півострова Кіі, що на заході Японії, о 02:39. Це 83-річний яхтсмен зробив після понад двох місяців плавання.

Не дозволяйте своїм мріям залишатися мріями. Поставте собі за мету і працюйте над її досягненням, і на вас чекає прекрасне життя,
– наголосив він.

Чоловік для підкорення Тихого океану вибрав 990-кілограмовий та майже шестиметровий вітрильний човен Suntory Mermaid III. На ньому він вирушив із Сан-Франциско, що у штаті Каліфорнія, 27 березня.

Яхтсмен зізнається, що бували у цій подорожі складні проміжки шляху. Але він зберігав спокій, адже мав можливість щоденно підтримувати зв'язок з рідними. Їм він телефонував за допомогою супутникового телефона. Хоріе додав, що його сім'я б дуже хвилювалась, якби він бодай раз на день не давав про себе чути.

Зауважимо, що під час подорожі Хоріе до портів не заходив. 16 квітня його помітили біля гавайського острова Оаху.

Кеніті Хоріе – найвідоміший яхтсмен Японії

Для яхтсмена це не перша його подорож Тихим океаном. Ще у 1962 році, коли 23-річний Хоріе був продавцем автозапчастин, він здійснив безперервну мандрівку через Тихий океан. Тоді він плив з Японії до Каліфорнії.

У 23-річному віці Хоріе уже перепливав Тихий океан
У 1962 році Хоріе вже вирушав у подорож Тихим океаном / Фото AP

У мене була впевненість, що я впораюся – я просто хотів прийняти виклик,
– сказав Хоріе.

Тоді він розповідав, що часом його долала тривога. Особливо, коли починались шторми. А все тому, що на його борту було лише радіо. Про GPS у ті часи, ясна річ, мови й бути не могло.

І хоч документів у нього при собі не було, тодішній мер Сан-Франциско Джордж Крістофер надав відчайдушному яхтсмену візу.

Тим часом в Україні окупанти крадуть магнітики з холодильників: дивіться відео