Про це 24 каналу розповів міністр юстиції України Денис Малюська. Він повідомив, що російських військовополонених опитали, і ті зізналися, що хочуть іти на обмін. Таку відповідь дали 99% росіян.

До теми Історія, як у кіно: бойовий медик взяв у полон 8 окупантів – епічне відео

За його словами, полонені окупанти розповідають різні історії про те, що їх примусово "засунули" до збройних сил Росії.

Вони кажуть, що не хотіли воювати, але якби не послухалися – могли б отримати якісь штрафи, сісти до в’язниці чи щось інше, тому вони були вимушені (піти на війну – 24 канал) та одразу склали зброю,
– наголосив Малюська.

Він додав, що факт готовності росіян повернутися за першої ж нагоди є, але їм, очевидно, не скажуть сидіти і відпочивати, тому це викликає занепокоєння.

"Проте вони (військовополонені – 24 канал) готові до обміну. Під час війни важливо демонструвати, що ми дотримуємося Женевської конвенції. До того ж, ми маємо можливість повертати українських військових з російського полону", – зазначив міністр.

Де розміщують російських полонених: основне

  • У Мін'юсті повідомили, що російських військових, які тільки потрапили в полон, або щодо яких є плани обміняти їх на українських захисників, розміщують в установах виконання покарань практично по усій території України.
  • Їх утримують окремо від інших ув'язнених заради безпеки самих військовополонених.
  • Також створили спеціальний табір для військовополонених на Заході України, де утримуються ті, щодо яких немає найближчих очікувань щодо обміну.
  • Денис Малюська розповідав, що загалом щомісяця на одного військовополоненого окупанта потрібно 3 тисячі гривень.

Втрати окупантів у війні

Додамо, що від початку повномасштабного вторгнення ЗСУ вдалось знищити 33 800 російських загарбників. Причому за минулу добу лави "двохсотих" поповнили 200 окупантів.

Щоденно у ворога скорочується кількість техніки. Уже на балансі "другої армії світу" на 1 477 танків, 3 588 бойових броньованих машин, 749 артилерійських систем, 238 реактивних систем залпового вогню, 98 одиниць ППО менше.

Крім того, на брухт вдалось перетворити 216 літаків, 181 гелікоптер, 601 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 130 крилатих ракет, 14 суден, 2 527 автомобілів і автоцистерн, а також 55 одиниць спеціальної техніки.

Ви могли пропустити – ЗСУ розповіли про обстріл росіян на острові Зміїний