Станіслав Клих — історик-фрілансер. У серпні 2014-го їхав до своєї дівчини в російський Орел. Його пов'язали прямо в готелі. Десять місяців про місце його перебування не знав ніхто. Аж доки на його слід не натрапили журналісти.

Члена "Правого Сектору" Миколу Карпюка викрали російські спецслужби на українсько-російському кордоні у березні 2014. Російська Феміда вирішила зробити з Карпюка і Клиха чеченських бойовиків. Мовляв, воювали проти Росії понад двадцять років тому під час Першої чеченської війни. Убили і поранили десятки солдатів. Про це нібито дав покази інший в'язень-українець.

З колонії в Сибірі витягнули такого собі Олександра Малофєєва. Він важкохворий, в нього 23 роки терміну, і не має шансів вийти. Йому явно підказували, що говорити,
— сказав адвокат Ілля Новіков.

Є чимало доказів, які підтверджують: в роки Першої чеченської війни вони були в Україні. Микола Карпюк керував рівненським УНА-УНСО і доглядав за хворою мамою. Станіслав Клих складав іспити під час сесії у Києві.

Зізнання в українців вибивали тортурами. Суд у Грозному був глухий до доказів захисту впродовж усього процесу. Майже рік тривав процес над бранцями. Врешті їм оголосили вирок — 22,5 роки ув'язнення для Миколи Карпюка. І 20 років — для Станіслава Клиха.

Читайте також: Звільнення Савченко було вигідним Путіну, — адвокат

Бранці уже заявили, що подаватимуть апеляцію. А український Мін’юст готується розпочати процес екстрадиції, аби повернути політв'язнів додому.