Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла, що з тимчасово окупованого Севастополя вирушив у бік України новітній корабель Чорноморського флоту Росії "Адмірал Макаров".

Важливо Перший вирок російському військовому та 87 загиблих у Десні: основне за 89 день війни

Денісова зазначила, що корабель може збільшити ризик ракетних ударів по Україні та загрожувати життю й здоров'ю жителів материкової України.

Судно приєдналося у Чорному морі до групи із 7-ми великих десантних та двох ракетних кораблів,
– заявила Денісова у своєму телеграм-каналі.

Омбудсменка додала, що зараз на тимчасово окупованій Росією території Криму збільшилася активність військових літаків. Найбільша концентрація ворожої техніки спостерігається в Євпаторії.

Аеропорт міста Сімферополь закритий для цивільної авіації та є велика ймовірність його використання у військових цілях,
– сказала Денісова.

Вона нагадала, що з тимчасово окупованого Кримського півострова та акваторії Чорного та Азовського морів неодноразово було завдано нищівних ударів, які призвели до загибелі й поранень наших громадян, руйнувань стратегічно важливих об’єктів і житлових будинків.

Крім того, військові кораблі Росії у Чорному морі блокують морські шляхи для торгових суден України і світу із зерном, провокуючи масовий світовий голод.

Своїми діями агресор порушує норми міжнародного гуманітарного права, зокрема Резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо мілітаризації тимчасово окупованого півострова, IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, Європейської конвенції з прав людини,
– заявила Денісова.

Уповноважена з прав людини звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини Росії в Україні.

Я закликаю міжнародних партнерів надати зброю для боротьби з країною-агресором Росії!
– підсумувала вона.

Що чекає на фрегат "Адмірал Макаров"

В Одеській ОВА сподіваються, що "Адмірал Макаров" незабаром зустрінеться з "Москвою", яку потопили українські захисники.

Щодо фрегата "Адмірал Макаров", то я сподіваюся, що це початок великого флешмобу – зустрічі з екіпажем крейсера "Москва". Адже сьогодні якраз 40 днів по "Москві". Чому б з часом не відзначити це за допомогою "Адмірала Макарова"?,
– висловився Братчук.

Саме "Адмірал Макаров" став новим флагманом Чорноморського флоту Росії після того, як українці затопили крейсер "Москва". Однак якщо "Москва" належала до першого рангу (згідно з російською класифікацією), то "Адмірал Макаров" – до другої. В нього менша тоннажність, менший екіпаж (180 осіб) та не настільки потужне озброєння.

Дивіться також: Росіяни посилюють сили в Чорному морі: відправили "Адмірал Макаров"